Сторінка:Armia Ukrainska - Rozkaz Nr 82 Głównego Dowództwa Wojsk Ukraińskiej Republiki Ludowej - 701-007-001-299.pdf/8

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Генерал-хорунжі — в рангу генерал-поручника, — по вислузі в ранзі 4 років, перебування на дійсній військовій службі не менш як 17 років, за відзначення, на вільну відповідну посаду.

Генерал-поручники — в рангу генерал-полковника, — по вислузі в ранзі 4 років, перебування на дійсній військовій службі не менш як 20 років, за відзначення, на вільну відповідну посаду.

По 2-й категорії:

Полковники — в рангу генерал-хорунжого, — по вислузі в ранзі 4½ років, перебування на дійсній війсковій службі не менш як 15½ років, за відзначення, на вільну відповідну посаду.

Генерал-хорунжі — в рангу генерал-поручника, — по вислузі в ранзі 4½ років, перебування на дійсній військовій службі не менш як 20 років, за відзначення, на вільну відповідну посаду.

Генерал-поручники — в рангу генерал-полковника, — по вислузі в ранзі 4½ років перебування на дійсній військовій службі не менш як 24½ років, за відзначення, на вільну відповідну посаду.

По 3-й категорії:

Полковники — в рангу генерал-хорунжого, — по вислузі в ранзі 5 рота, перебування на дійсній віськовій службі не менш як 18 років, за відзначення, на вільну відповідну посаду.

Генерал-хорунжі — в рангу генерал-поручника, — по вислузі в ранзі 5 рок., перебування на дійсній військовій службі не менше як 23 роки, за відзначення, на відповідну вільну посаду.

Генерал-поручники — в рангу генерал-полковника, — по вислузі в ранзі 5 рок., перебування на дійсній військовій службі не менш як 28 рок., за відзначення, на вільну відповідну посаду.

Примітка: 1. Старшини й козаки, зазначені в арт. 40—46 мусять мати не менш як 2 роки дійсної української військової служби, аби мати право на підвищення по цьому положенню.
2. В особливих випадках термін загальної військової служби, може бути зменшений не більш як на 1 рік, але по окремому представленню на погляд Головного Отамана Війск У. Н. Р.
РОЗДІЛ IV.
Правила підвищення в ранги старшин та козаків за бойові й надзвичайні відзначення.


47. За бойові та надзвичайні відзначення старшини й козаки можуть бути підвищені в рангах виключно в нагородному порядкові, по команді й з розглядом представлень в Гонорових Радах.

48. Підвищення в наступні ранги за бойові та надзвичайні небойові відзначення старшин та козаків робиться за ті відзначення, які зазначені в статутах орденів „Визволення“ й „Республіки“, зі старшинством з дня підвищення.

Примітка: підвищення в рангу чи наддання старшинства при одержанні того чи иншого ордена робиться автоматично, згідно з правилами статути, одночасно з нагородженням орденом.

49. Для підвищення в наступну рангу старшин і козаків за бойові відзначення не потрібно визначеної вислуги в ранзі й на дійсній службі.

50. Старшини й козаки, які мають вищу ступінь ордена „Республіки“, але по обставинам своєї служби не можуть бути нагороджені орденом „Визволення“ можуть бути за надзвичайні відзначення представлені по команді своїм безпосереднім начальством до нагороди наступною рангою без огляду на вислугу визначених термінів в ранзі й на дійсній службі. Кожний такий кандідат повинен вповні відповідати не менш як трьом п. п. умов виложених нижче цього, а саме:

1) участь в бойовій та адміністративно-організаційній праці в українському війську, починаючи з 3 березня 1917 р.

2) участь в організаційній праці по формуванню українського війска, як на терені України, так і під час перебування в німецькому та инш. полонах.

3) участь в боротьбі з большовиками в кінці 1917 і на початку 1918 р.

4) участь в повстанню проти гетьманату в кінці 1918 року.

5) участь в боротьбі з московськими большовиками літом 1919 р.

6) участь в боротьбі з московськими добровольцями в кінці 1919 р.

7) участь в боротьбі на тилах добровольчої та большовицької московських армій в зимній період 1919—1920 р. р.

8) участь в боротьбі проти большовиків на протязі війни з березня місяця 1920 р. до скінчення війни.

Примітка: При нагороді рангою, згідно з арт. 48 старшинство надається з дня підвищення.

51. Старшини й козаки, що виконують старшинські обов'язки на старшинських посадах, незалежно від їх ранги й підвищення в порядкові військового часу тричі поранені в період визвольної боротьби, себ то з 3 березня 1917 р., підвищуються в наступні ранги зі старшинством з дня останнього поранення.

Примітка: До нагородного листа мусять бути прикладені медичні свідоцтва про поранення нагороджуємого.

52. З огляду на те, що полковники й генеральна старшина можуть бути підвищені в наступні ранги виключно за відзначення й при виконанні відповідних умов, вони за надзвичайні й бойові відзначення мо-