Сторінка:Armia Ukrainska - Rozkaz Nr 82 Głównego Dowództwa Wojsk Ukraińskiej Republiki Ludowej - 701-007-001-299.pdf/9

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

жуть бути підвищені в наступні ранги й раніш вислуги зазначених в розд. III термінів у попередній ранзі й на дійсній військовій службі, але кожний раз виключно з погляду Головного Отамана війська У. Н. Р.

53. Представлення до підвищення в ранги старшин та козаків за надзвичайні небойові та бойові відзначення, робляться по команді безпосереднім начальником з представленням нагородного листа по додаваємій до цього формі з докладнійшим описом заслуг і вчинків, за які старшина чи козак представляється до нагороди рангою.

РОЗДІЛ V.
Про гонорові ради.

54. Розгляд представлень начальників про підвищення підлеглих їм старшин та козаків в наступні ранги переводиться в Гонорових Радах трьох категорій: Дивізійних, Армійських та Вищій.

В Дивізійних Гонорових Радах розглядається представлення на козаків і молодшу старшину до сотника включно, що заступають посади до сотенного командира; в Армійській, — на булавну старшину, що заступає посади до командирів курінів, полків і відповідних їм поодиниць; — у Вищій Гоноровій Раді розглядається представлення на генеральну старшину, що заступає посади починаючи з командира бригади.

55. Гонорові Ради складаються: а) дивізійні — при штабах дієвих і запасових дивізій по одному виборному представникові від кожної бригади (пішої, гарматної), кінної та техничної частини та штаба бригади й двох старшин, призначаємих командиром дивізії; дивізійна для штабу армії, а також для всіх безпосередньо підлеглих штабу дієвої армії польових та инших установ і частин — при штабі армії з 3-х виборних представників від штабу армії й по одному представникові від кожної з вищезазначених установ та частин і двох представників, призначених командуючим армією.

Дивізійна для Військового Міністерства й Головного Управління Генерального Штабу й всіх безпосередньо підлеглих Головному Отаманові й Військовому Міністрові установ та частин при головних і окремих управах — з одного виборного представника від головних управлінь та управ одного виборного представника від кожної окремої управи й кожної з вищезазначених частин і установ і трьох представників по призначенню Військового Міністра.

б) Армійська Гонорова Рада при штабі армії для всіх частин дієвої армії — по одному виборному представникові з булавної старшини від дивізії й 3-х полковників по призначенню командуючого армією; відповідна Гонорова Рада для Військового Міністерства й Головного Управління Генерального Штабу й всіх безпосередньо підлеглих Головному Отаманові і Військовому Міністрові установ та частин при Військовому Міністрові — по одному виборному представникові з булавної старшини від кожної головної управи та управління й 3 х представників по призначенню Військового Міністра;

в) Для осіб, які займають посади командира бригади, начальника штабу дивізії, начальника штабу армії, командира дивізії й тих осіб, що займають посади IV кл. й вище, утворюється Вища Гонорова Рада з шости членів, з яких два по вибору Генеральної Старшини дієвої армії, один по вибору Генеральної Старшина Центральних Військових Установ, один по призначенню командуючого дієвою армією, один по приначенню Військового Міністра — всі з затвердження Головного Отамана. В склад членів Вищої Гонорової Ради обірається й призначається лише генеральна старшина.

56. Гонорові Ради скликаються в міру потреби з погляду й наказу: Вища Гонорова Рада й Гонорова Рада Військового Міністерства — Військового Міністра, Армійська — Командуючого Армією й Дивізійні — командирів дивізій.

57. До складу Гонорових Рад обірається членів зі складу старшин всіх частин чи установ на загальному зібранню старшин таємним голосуванням.

58. Кандідати на членів Гонорової Ради повинні прослужити в частині чи установі, від якої їх обірають, не менш 4 місяців.

59. Гонорові Ради мають право кооптації необхідних для вправи членів від частин чи установ з правом дорадчого голосу.

60. Члени Гонорової Ради обірають таємним голосуванням Голову Ради, після чого приступають до розгляду всіх доручених ім справ.

61. Функції Гонорових Рад полягають в тому, що:

1) вони розглядають представлення до підвіщення в ранги старшин та козаків, по пропозіції начальників, які скликають Раду, з'ясовують ці представлення, роблять висновки, ухвалюють представлення до дальшого руху, пропонують подати додаткові пояснення та документи, відхиляють незадовольняючі представлення.

2) Остаточно розвязують питання що до дальшої украінської військової служби тих старшин, які перейшли з ворожих украінській державности армій (арт. 3 і 4 розд. I).

Примітка: постанов може бути три; а) представити до усунення зі служби як підозрілий з погляду Української Народньої Республіки й шкодливий елемент, б) рахувати прикомандированим на де-який час для іспиту, в) представити до залічення на дійсну украінську службу, з'ясовуючи його рангу. В цьому разі йому надаються всі права службовців украінського війська. Таким же чином розглядається пропозіція про прийом на дійсну українську службу старшин чи козаків які прибувають до частин.