Сторінка:Bukovsky Soviet Archives 0561 ideology pb84-1.out.pdf/3

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

зберігає і продовжує ту роботу, яку наполегливо проводила партія. Тільки, мовляв, погано, що працюєте ви, як і ми раніше, допізна. Молотов розповів про те, що він цікавиться пресою, читає періодичні журнали. Він заявив: ведете ви справу правильно, за це і отримуєте підтримку народу.

 Устинов. Це важлива оцінка з його боку.

 Черненко. Молотов сказав, що він не розуміє людей, що в наслідок образи стають в опозицію. Він заявив, що усвідомив свої помилки і зробив потрібні висновки. Після нашої бесіди Гришин Віктор Васильович в міськкомі партії вручив Молотову В.М. партійний квиток.

 Тихонов. В цілому ми правильно зробили, що відновили його в партії.

 Черненко. Але слідом за цим в ЦК КПРС надійшли листи від Маленкова і Кагановича, а також лист від Шелепіна, в якому він заявляє про те, що він, мовляв, був послідовним борцем проти Хрущова і викладає ряд своїх прохань.

 Дозвольте мені зачитати лист Кагановича. (Читає лист).

 Лист аналогічного змісту, з визнанням своїх помилок, надіслав і Маленков.

 Тихонов. Може, поки з цими листами нічого не робити?

 Черненко. Поки ми можемо у зв'язку з цими листами нічого не робити, а домовимось повернутися до їх розгляду після ХХУП з'їзду нашої партії.

 Устинов. А на мій погляд, Маленкова і Кагановича треба було б відновити в партії. Це все ж були діячі, керівники. Скажу прямо, що якби не Хрущов, то рішення про виключення цих людей з партії прийнято не було б. Взагалі не було б тих кричущих неподобств, які допустив Хрущов по відношенню до Сталіна. Сталін, що б там не казали, — це наша історія. Жоден ворог не приніс стільки бід, скільки приніс нам Хрущов своєю політикою щодо минулого нашої партії і держави, а також і щодо Сталіна.

 Громико. На мій погляд, треба відновити в партії цю двійку. Вони входили до складу керівництва партії і держави, довгі