Сторінка:Bukovsky Soviet Archives 0561 ideology pb84-1.out.pdf/5

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


 Устинов. В оцінці діяльності Хрущова я, як то кажуть, стою на смерть. Він нам дуже нашкодив. Подумайте тільки, що він зробив з нашою історією, зі Сталіним.

 Громико. По позитивному образу Радянського Союзу в очах зовнішнього світу він завдав непоправного удару.

 Устинов. Не секрет, що західники нас ніколи не любили. Але Хрущов їм дав в руки такі аргументи, такий матеріал, який нас спаплюжив на довгі роки.

 Громико. Фактично завдяки цьому і народився так званий "єврокомунізм".

 Тихонов. А що він зробив з нашою економікою! Мені самому довелося працювати в раднаргоспі.

 Горбачов. А з партією, розділивши її на промислові і сільські партійні організації!

 Устинов. Ми завжди були проти раднаргоспів. І таку ж позицію, як ви пам'ятаєте, висловлювали багато членів Політбюро ЦК.

 У зв'язку з 40-річчям Перемоги над фашизмом я б запропонував обговорити і ще одне питання, чи не перейменувати знову Волгоград в Сталінград? Це добре б сприйняли мільйони людей. Але це, так би мовити, інформація для роздумів.

 Горбачов. У цій пропозиції є і позитивні, і негативні моменти.

 Тихонов. Нещодавно вийшов дуже хороший документальний фільм: "Маршал Жуков", в якому досить повно і добре показаний Сталін.

 Черненко. Я дивився його. Це хороший фільм.

 Устинов. Треба обов'язково його подивитися.

 Черненко. Що стосується листа Шелепіна, то він, врешті-решт, просить для себе забезпечення на рівні колишніх членів Політбюро.

 Устинов. На мій погляд, з нього цілком достатньо того, що він отримав при виході на пенсію. Даремно він ставить таке питання.

 Черненко. Я думаю, що з усіх цих питань ми поки обмежимось обміном думками. Але як ви самі розумієте, до них ще доведеться повернутися.