Сторінка:Bukovsky Soviet Archives 1056 CT1061 num38.pdf/1

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

121Ціл. таємно.

Підлягає поверненню в П сектор Загального відділу ЦК КПРС після засідання Секретаріату


Прим. № 2
Вих. № СТ-1061
4.Х.1956 р.

До засідання Секретаріату ЦК КПРС.Записка КПК та Відділу адміністративних органів ЦК КПРС про колишнього керівника 2 управління НКВС Федотова.
ЦК КПРС


 До Комітету Партійного Контролю при ЦК КПРС і Відділу адміністративних органів ЦК КПРС надійшли дані про те, що в Хабаровському управлінні НКВС—МДБ протягом 1941—1949 р.р. використовувалися провокаційні методи в агентурно-оперативній роботі, що спричинили важкі наслідки.

 Перевіркою встановлено, що в 1941 році з санкції керівництва НКВС СРСР Управлінням НКВС по Хабаровському краю в 50 км від м. Хабаровска, в районі села Казакевичи поблизу кордону з Маньчжурією були створені фальшива радянська прикордонна застава, „Маньчжурський прикордонний поліцейський пост“ і „Повітова японська військова місія“, які працівниками органів держбезпеки в листуванні іменувалися „млином“. За задумом працівників НКВС імітація радянської прикордонної застави і японських прикордонних і розвідувальних органів призначалася для перевірки радянських громадян, які органами держбезпеки підозрювалися у ворожій діяльності.

 Однак на практиці цей захід було грубо перекручено і спрямоване не на боротьбу з дійсними ворогами радянської держави, а проти невинних радянських громадян.

Справжній матеріал
Направлений т. Хрущову
5.X.56 через т. (нерозбірливе прізвище)
 (нерозбірливий підпис)