Сторінка:Bukovsky Soviet Archives 1056 CT1061 num38.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

124

 4 



 Опинившись на „суміжній стороні“ Броніковський був затриманий „японо-маньчжурською прикордонною поліцією“ і майже місяць утримувався у в'язниці, підданий допитам як перекидчик. На допиті Броніковський тримався гідно, не повідомив ні про вербування його органами НКВС, ні про завдання, з яким був переправлений „за кордон“. Подальший перебіг подій розгортався за заздалегідь виробленим шаблоном. „Представник японської розвідки“ завербував Броніковського для роботи на користь Японії і „перекинув“ його в СРСР.

 Незважаючи на те, що відразу ж після „перекидання“ Броніковський доповів працівникам НКВС про невдачу, що його спіткала, і відверто визнав, що він був завербований „японцями“, незважаючи на те, що перевіркою в штучно створеному ворожому СРСР середовища закордоння було остаточно встановлено, що ніякого стосунку до розвідок капіталістичних держав Броніковський не має, робітники УНКВС ухвалили заздаледіть неправильне рішення про його арешт. Формальною підставою для такого рішення стало те, що на допиті в „японців“ Броніковський повідомив деякі відомості про м. Хабаровськ.

 З моменту підготовки „матеріалів“ на арешт Броніковського і далі в процесі слідства за його справою, співробітники УНКВС встали на шлях грубої фальсифікації документів. У довідці, що знаходиться в окремому конверті при справі, зазначено: „Фотокопії планів і свідчення Броніковсько, що додаються до слідчої справи в окремому конверті, здобуті КРО УНКВС по Хабаровському краю через вельми серйозну і перевірену агентуру. Ці матеріали ні в якому разі і ні в якій мірі не повинні використовуватися в допитах Броніковського, оскільки це може спричинити за собою розшифровку цінної агентури“. „Перевірочний" оперативний захід на „ФЗ“ викладено в спеціальному заключенні як посилка Броніковського за кордон з дійсним розвідувальним завданням.

 Введений такими документами в оману прокурор підтвердив обвинувачувальний винсновок щодо Броніковського і погодився зі спрямуванням справи на розгляд Особливої ​​наради при НКВС СРСР. Рішенням Особливої ​​наради від 24 квітня 1943 р. Броніковський був засуджений до розстрілу і 24 квітня розстріляний.