Сторінка:Bukovsky Soviet Archives 1056 CT1061 num38.pdf/7

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

127

 7 


НКВС СРСР, Федотов особисто керував роботою „млина“, звітував про нього Берії та Меркулову, виконував їх доручення щодо застосування „ФЗ“ щодо низки радянських громадян. Все листування та звіти Хабаровського управління НКВС із центром про роботу „млина“ адресувалося тільки на ім'я Федотова, поминаючи канцелярію. Жоден захід пов'язаний з використанням „ФЗ“, не проводився без його санкції. Федотов особисто наполягав перед колишнім ворожім керівництвом НКВС СРСР про застосування розстрілу до низки невинних радянських громадян.

 Враховуючи важкість наслідків, що наступили в наслідок провокаційної діяльності, що впроваджувалась щодо радянських громадян за справою ложний закордон, вважаю за доцільне:

 1. В зв'язку з тим, що генерал-лейтейнант Федотов є одним з головних організаторів цього провокаційного заходу і що, окрім цього, т. Федотов припускався тяжких порушень соціалістичної законності в інших справах, доручити КПК при ЦК КПРС розглянути питання про партійну відповідальність генерала Федотова за вказані дії.

 1)2. Доручити КПК при ЦК КПРС розглянути питання про партійну відповідальність співробітників органів держбезпеки, що припускалися (нерозбірлива вставка) порушення соціалістичної законності за цією справою.(нерозбірливе доповнення)

 2)3. Запропонувати Комітету держбезпеки при Раді міністрів СРСР розібратися та вирішити питання щодо доцільності роботи в органах КДБ осіб, причетних до проведення вказаних провокаційних заходів.(нерозбірливе доповнення)

 3)4. Доручити Прокуратурі СРСР прискорити розгляд і перевірку справ щодо інших осіб, засуджених за матеріалами „ФЗ“.

 Прохаємо дозволу.


 
Заст. голови Комітету Партійного Контролю при ЦК КПРС
   І. Бойцов
Заст. зав. Відділом адміністративних органів ЦК КПРС
 В. Золотухін
26 вересня 1956 р.
Вірно: (нерозбірливе прізвище)