Сторінка:Bukovsky Soviet Archives psychiat sah71-6.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

Реакція протесту (відмова від їжі) в обох хворих пов'язана з неправильним, на їх думку, продовженням термінів примусового лікування та умов утримання їх у зазначеній лікарні.

Курсу активної терапії психотропними засобами хворим Файнбергу В.І. і Борисову В.Є. не проводиться в зв'язку з наявністю соматичних протипоказань.

Обом хворим проводиться симптоматичне лікування, не маюче ніякого впливу на "інтелект" (лікарські засоби, що впливають на інтелект, медицині невідомі).

З огляду на виникнення у хворих ситуативно обумовленої психогенної реакції з відмовою від їжі, обмежені можливості медикаментозного лікування, було визнано доцільною зміну умов їх утримання в цій лікарні, маючи на увазі більш активні психотерапевтичні і реадаптаційні заходи, а також виключення небажаних впливів ззовні, призводячих до посилення їх параноїдальних настанов.

Разом з обстеженням зазначених хворих, Комісія ознайомилась з умовами утримання і лікування хворих у даній лікарні.

Було встановлено, що теперішній внутрішній режим спеціальних психіатричних лікарень МВС СРСР (на прикладі цієї лікарні) не відповідає сучасним вимогам відновного лікування психічно хворих в стаціонарах.

Свої міркування з даного питання члени Комісії разом з директором Центрального науково-дослідного Інституту судової психіатрії ім. Сербського проф. Г.В. Морозовим доповіли на нараді, проведеній 24 березня ц.р. з керівництвом Управління медичної служби і Головного Управління виправно-трудових закладів МВС СРСР.

В результаті обговорення намічено ряд спільних заходів щодо поліпшення медичного обслуговування психічно хворих у вказаних лікарнях.


МІНІСТР
ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я СРСР

Б. ПЕТРОВСЬКИЙ

/Підпис/