Сторінка:Bukovsky Soviet Archives psychiat sah71-6.pdf/5

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана
ЦК КПРС
№ 12065

Академік Сахаров в телеграмі, адресованій міністрові охорони здоров'я СРСР т. Петровському, повідомляє, що "політв'язні Ленінградської психіатричної в'язниці" Файнберг і Борисов оголосили голодування проти примусових заходів медичного характеру препаратами небезпечними для інтелекту" і прохає вжити заходи до виправлення допущених порушень.

Міністерством охорони здоров'я СРСР зазначені в телеграмі факти перевірені. Встановлено, що хворі Файнберг В.І. та Борисов В.Є. направлені на примусове лікування у спеціальну психіатричну лікарню МВС СРСР відповідно до чинного законодавства у зв'язку з визнанням їх судово-психічною експертизою неосудними внаслідок психічних захворювань.

У хворого Файнберга відзначаються зміни особистості і стійкі психоподібні розлади після перенесеної в підлітковому віці шизофренії, з приводу якої він неодноразово шпиталізований у психіатричні лікарні Харкова, Москви та Ленінграда.

У хворого Борисова є стійкі психоподібні зміни особистості на тлі залишкової органічної неврологічної симптоматики. У зв'язку з асоціальною поведінкою на примусовому лікуванні в спеціальній психіатричній лікарні перебуває повторно.

Обом хворим проводилося симптоматичне лікування, не впливаючи жодним чином впливу на інтелект.

Враховуючи виникнення у хворих ситуаційно обумовленої психогенної реакції з відмовою від їжі, фахівцями було визнано за доцільне більш активно-проводити їм психотерапевтичні і реадаптаційні заходи.

Під час перевірки було відзначено, що теперішній внутрішній режим спеціальних психіатричних лікарень МВС СРСР не відповідає сучасним вимогам відновного лікування психічно хворих в стаціонарах.

В даний час МВС СРСР намічений ряд заходів щодо покращення медичного обслуговування психічно хворих у зазначених лікарнях.  

Тов. Сахаров про результати поінформований.

Зав. зав. Відділом науки та навчальних закладів ЦК КПРС

(В. Балтійський)

/Підпис/

19 липня 1971 року