Сторінка:Bukovsky Soviet Archives psychiat sah71-6.pdf/6

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

Реакція протесту (відмова від їжі) у обох хворих пов'язана з неправильним, на їх думку, продовженням термінів примусового лікування та умов утримання їх у зазначеній лікарні.

Курсу активної терапії психотропними засобами хворим Файнбергу В.І. і Борисову В.Є. не проводиться в зв'язку з наявністю соматичних протипоказань.

Обом хворим проводиться симптоматичне лікування, не надає ніякого впливу на "інтелект“ (лікарські засоби, що впливають на інтелект, медицині невідомі).

З огляду на виникнення у хворих ситуативного обмовлення психогенної реакції з відмовою від їжі, обмежені можливості медикаментозного лікування, було визнано доцільним зміна умов їх утримання в цій лікарні, маючи на увазі більш активні психотерапевтичні і реадаптаційні заходи. А також, виключення небажаних впливів ззовні, при провідних до посилення їх паранормальних настанов.

Поряд з обстеженням зазначених хворих, Комісія ознайомилась з умовами утримання і лікування хворих у даній лікарні.

Було встановлено, що теперішній внутрішній режим спеціальних психіатричних лікарень МВС СРСР (на прикладі цієї лікарні) не відповідає сучасним вимогам відновного лікування психічно хворих в стаціонарах.

Свої міркування з даного питання члени Комісії сумісно але з директором Центрального науково-дослідного Інституту судової психіатрії ім. Сербського проф, Г. В, Морозова доклали на нараді, проведення 24 березня ц.р, з керівництвом Управління медичної служби і Головного Управління виправно трудових закладів МВС СРСР.

В результаті обговорення намічено ряд спільних заходів щодо поліпшення медичного обслуговування психічно хворих у вказаних лікарнях.

МІНІСТР
ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я СРСР


Б. ПЕТРОВСЬКИЙ