Сторінка:Bukovsky Soviet Archives sovter74 khr53-7.pdf/5

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

наявних у 2-м Головнім /розвідувальнім/ Управлінні МВС СРСР та 2-м Головнім Управлінні Генштабу Радянської Армії.

9. З метою добору необхідної агентури, а також просування нелегалів в капіталістичні країни, 12-му відділу дозволяється мати свої оперативні групи в країнах народної демократії, Китайській Народній Республіці і Німецькій Демократичній Республіці. У цих країнах оперативні групи 12-го відділу діють під наглядом старших радників МВС СРСР, через яких узгоджують свої дії з керівництвом цих країн.

10. Для підготовки й тренування нелегалів і агентури в Москві, а в разі потреби, в інших містах Радянського Союзу, відділ створює законспіровані пункти і конспіративні квартири для навчання диверсійній техніці, стрільбі, радіосправи, фото та ін.

Нелегали, які перебувають на підготовці, і співробітники конспіративних пунктів і квартир, утримуються за негласним штатом, затвердженим Міністром Внутрішніх Справ СРСР.

11. На співробітників 12-го відділу при 2-м Головнім /розвідувальнім/ Управлінні МВС СРСР поширюються всі пільги, визначені у рішеннях ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР для співробітників Головного Управління МВС СРСР.

12. На співробітників 12-го відділу, що працюють за кордоном в нелегальних умовах або виїжджають у тимчасові відрядження в нелегальні умови у капіталістичні країни, поширюється дія постанови Ради Міністрів СРСР № 2599-1076-сс від 1 липня 1948 року «Про пільги для співробітників Комітету Інформації при Раді Міністрів СРСР, які працюють за кордоном в нелегальних умовах».

  Примітка: МВС СРСР надається право частково або повністю позбавляти пільг зазначених в цьому параграфі тих співробітників, які не проявили себе позитивно в роботі або вчинили вчинки, що ганьблять звання чекіста.