Сторінка:HawrylyshynMaps.pdf/227

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

за нації-держави. Багато з його членів, таких, як Бельгія, Франція, Іспанія та Італія, мають значні регіональні, економічні, етнічні та лінгвістичні розбіжності. Отже, регіонам потрібне право голосу для формування їхнього майбутнього, тому актуальними залишаються рекомендації Деніса де Ружемона про “Європу регіонів, а не Європу націй”. Політичне мистецтво рухатись у двох протилежних напрямах одночасно, тобто централізація одних рішень та децентралізація інших, ще має з'явитись. Доля ЄС та його цінності як моделі для інших частин світу залежить від розвитку цього мистецтва.

ІНДІЯ

Враховуючи розмір та розмаїття Індії, її аналіз в оригінальному варіанті книжки був досить широкий. Стан країни після трьох десятиліть незалежності було оцінено правильно. Населення Індії подвоїлось, але вона змогла прогодувати збільшене вдвічі населення та залишилася демократичною державою, не зазнавши травматичних політичних подій.

Кілька рекомендацій, описаних під заголовком “Шляхи в майбутнє”, було впроваджено. Протягом останніх трьох десятиліть населення не подвоїлось, як це відбулося протягом перших трьох, проте воно збільшилося на 400 млн. Завдяки підвищенню продуктивності значно зросла результативність аграрного сектору для годування країни. Систему освіти було переорієнтовано та створено багато бізнес-шкіл, що зробило доступними нові знання у сфері менеджменту. Високий рівень технічної та інженерної освіти став дуже важливим для подальшого економічного зростання Індії. Хоча кастову систему викорінено не повністю, доля недоторканих поліпшилась та збільшився доступ їх до вищих посад.

Також Індія розвинулася політично, залишивши позаду залишки соціалізму Неру, прихильніше сприйняла ринкову економіку, зменшила нормативні вимоги та бюрократичні втручання. Все це стало передумовою справжнього економічного злету, який почався близько десятиліття тому.

Пусковим сигналом для нього стало поєднання кількох подій-каталізаторів:

  • швидкий розвиток інформаційних систем і телекомунікаційних технологій;
  • наявність кваліфікованих математиків та інженерів зі знаннями англійської мови й готовністю працювати за низьку платню;