Сторінка:Mukhailo Petrenko Zhittja i tvorchist.pdf/209

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Бiографiчний нарис

209


По Високому маніфесту від 26 серпня 1856 р., нагороджений пам’ятною медаллю другого ступеня «В память войны 1853–1856 гг.». Такою медаллю темної бронзи на Володимирській стрічці нагороджувалися військові й цивільні чини всіх відомств, найстарші в дворянських родинах.

Михайло Миколайович не брав участі у Кримській війні, про що у графі «Был ли в походах против неприятеля и в самих сражениях и когда именно» вказано: «не был» (формулярний список 1858 року).

У формулярних списках Михайла Петренка за різні роки, включно з 1858, згадувалося, що в місті Слов’янську Харківської губернії він серед інших спадкоємців має два будинки і при них чотири душі селян.

Був одружений на дворянці Анні Євграфівні Миргородовій (православного віросповідання), мав п’ятеро дітей.

Наступні записи зроблено з формулярних списків і церковних метричних книг, які на сьогоднішній день вдалося розшукати в архівах.

Син Микола народився 16 серпня, охрещений 23 серпня 1849 року. Хрещені: поміщик Лебединського повіту, губернський секретар Петро Олексійович Добросельський і губернського секретаря Василевського дружина Любов Євграфівна (можливо, рідна сестра Анни Миргородової). Факт народження зареєстровано у метричній книзі Вознесенської церкви м. Лебедина.

Відомо, що Микола в дев’ятирічному віці в 1858 році був відданий до Лебединського повітового училища і закінчив його в 1861 році, вже дванадцятирічним хлопцем.

Також є відомості, що Микола Михайлович Петренко пізніше проживав у селі Гудимівка Лебединського повіту, де працював шкільним учителем. Помер у 1884 р., точніша дата смерті й місце поховання поки що невідомі.

Дочка Людмила народилася 23 серпня, охрещена 28 серпня 1851 року. Хрещені: поміщик Лебединського повіту, колезький секретар Петро Олексійович Добросельський і поміщиця Iзюмського повіту «капітанша» Варвара Георгіївна