Сторінка:Natsionalni Menshosti na Ukraini. Reyestr selyshch.1925.djvu/5

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


ПЕРЕДМОВА

Практичному переведенню національної політики заважає відсутність досить повних матеріялів, що можна було б покласти за підвалину цієї роботи. А тим часом і державні, і Громадські установи мають неминучу потребу в даних про розподіл нацменшостей на території УСРР.

Що до міст та селищ міського типу, то відповідь на цю потребу дає всесоюзний міський Перепис 1923 р., але про сільські місцевості окладних даних на це питання немає. Перепис 1920 р. або й зовсім не зібрав даних про національний склад населення для чималої частини території Республіки, або ж по-де-куди, через тодішні важкі зовнішні умови для перепису, дані про належність до тої чи иншої національности не відповідають дійсности.

Скористуватися даними наслідками наступного перепису 1926 року в цій справі можна буде лише першої половини 1927 року.

Беручи на увагу таке становище, ЦСУ Країни вирішило скористувати для зазначеної Раніш мети дані обслідування районів, що переведено на початку 1924 р.

Надрукований тут список сільських наседених місць складено з таких заселених пунктів, де більшість мешканців, а то й усе населення належить до тої чи иншої нацменшости.

3