Сторінка:Natsionalni Menshosti na Ukraini. Reyestr selyshch.1925.djvu/6

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


Цей список складено шляхом вибірки із бланків обслідування районів через те, що розподіл населених місць за адміністративними одиницями відповідає тому розподілу, що був на 1 січня 1924 р.

Населені пункти, з перевагою мешканців одної якої нацменшости, розподілено по губернях, округах та сільрадах, зазначаючи вид селища, назву, переважну нацменшість, кількість дворів та мешканців. В тих випадках, коли більшість населення сільради становить ту чи иншу нацменшість, в графі, де вміщено назву населеного пункту, надруковано „ввесь район“. При кожній назві сільради в дужках поставлено загальне число мешканців всіх селищ, що охоплює сільрада.

Співставляючи ці числа з кількістю мешканців в селах, що вміщено в спискові по сільраді, можна легко одержати орієнтовочні дані про співвідношення мешканців, що належать до нацменшостей, та рештою населення.

Друкуючи цей список населених місць, ЦСУ України мало на меті дати лише орієнтовочні відомості, щоб виявити територіяльний розподіл нацменшостей на території УСРР.

Матеріяли до друку підготовили співробітники відділу демографії ЦСУ України.

Керовничий ЦСУ України С. М. Мазлах. Завід. відділом демографії О. М. Кокарев.

_______
4