Сторінка:SolutDocument72247.pdf/3

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
01.12.201627/16


ПРОГРАМА
розвитку річкового транспорту у м. Дніпрі
на 2017—2021 роки1. Загальна частина


Місто Дніпро володіє унікальним річковим ресурсом, який не до кінця використовується як зручний і відносно дешевий спосіб пасажирських перевезень та організації туристичних маршрутів. Набережна на правому березі р. Дніпро протяжністю 30 км проходить від житлового масиву Парус на заході до Південного мосту на півдні. Це найдовша набережна в Європі, яка складається з трьох послідовних частин: вул. Набережна Заводська, вул. Січеславська Набережна і вул. Набережна Перемоги.

Період навігації в м. Дніпрі триває з березня по листопад.

У 2016 році в м. Дніпрі функціонували тільки два пасажирські рейси на вихідні дні.

При цьому, досвід інших країн показує, що водний транспорт є реальною альтернативою наземному транспорту, а його розвиток позитивно впливає на розвиток туризму, а також на ситуацію з навколишнім середовищем у мегаполісах і підвищення привабливості міста.

Програма розвитку річкового транспорту у м. Дніпрі на 2017—2021 роки (далі — Програма) розроблена з метою організації річкового сполучення, річкових пасажирських перевезень та створення мережі річкових вокзалів у місті та відповідає вимогам законів України «Про транспорт» і «Про місцеве самоврядування в Україні».


2. Мета Програми


Метою Програми є організація міського та приміського річкового сполучення уздовж берегової лінії р. Дніпро для мешканців міста і туристів; поліпшення транспортної інфраструктури міста.

Організація річкових пасажирських перевезень планується протягом періоду навігації (із середини березня до середини листопада).