Перейти до вмісту

Сторінка:The Czechoslovak flag, historic coat of arms of the Czechoslovak lands.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
ПРАПОР ЧЕХОСЛОВАЧЧИНИ

Кольори чехословацького прапора — білий і червоний, у дві смуги, біла над червоною. Цей історичний прапор Богемії від самого початку був прапором чеської та словацької революцій проти Габсбургів і використовувався під час революції 1848 року як чехами, так і словаками. Словаки Угорщини останнім часом використовують так званий “панслов'янський” триколор, який, однак, є власне російським. У Маніфесті Словацьких Установчих зборів (Liptovsky Sv. Mikulas May, May, 1848) право на використання білого і червоного кольорів як національних кольорів Словаччини було висунуто однією з головних вимог.

Біло-червоний прапор освячений його використанням у чехословацьких військах під час нинішньої революції. Під цим прапором чехи і словаки проливали свою кров у Франції, Італії та Росії за справу союзників і за свою незалежність. Тому біло-червоний прапор є як національним, так і бойовим прапором чехословаків.

 
ПРАПОР ЧЕХОСЛОВАЦЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ
 

Тільки майбутній парламент Чехословацької держави може прийняти офіційний прапор держави. Під час цієї війни Чехословацька Національна Рада, тимчасовий уряд Чехословаччини, прийняла як свої офіційні кольори білий і червоний на синьому полі. У центрі — ініціали Č S, розпізнавальні знаки чехословацьких армій у Франції та Італії. Синє поле походить від кольору трьох гір Татри, Матри і Фатри на словацькому гербі. Над держалком прапора — чотири переплетені кільця, що символізують чотири частини земель Чехословацької держави: Богемія, Моравія, Сілезія, Словаччина.

 
Чехословацька Національна Рада

ВАШИНГТОН, ОКРУГ КОЛУМБІЯ

Вересень, 1918 року