Суспільна будова/Породи (Раса, поголів'я, вікові гурти, родина, рід, племено)

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

І. Породи:

1. Раса — одріжняються раси за фізично-анагомичними прикметами людей: ріжний колір шкури (біла, жовта, червонаста, чорна), ріжне волосся, будова черепа, розріз очей, форма носа і ин. Звідки взялися раси — наука ще не знає. Люди, що належуть до ріжних рас, почувають до себе (будучи на низчих щаблях розвитку) неприхильність, не мішають крони, часто ворогують. Сучасна Америка є полем бою ріжних рас (білої, чорної, жовтої). У Европі характер расової неприхильиости помічається у відносинах до жидів (»антисемітизм«). На вищих щаблях розвитку расова несимпатія иноді перемагається, чому стає можлива шлюбна мішанина, Такі »під-раси«, як креолі (мішанина іспанців з індійцями у південній Америці), мулати (мішанина білих з муринами) і ріжні метиси виникли від змішування рас.

Доки істнуватимуть раси, доти буде расовий антагонізм (змагання) між людьми.

Раса є гурт закритий і неорганізований.

2. Поголів'я (стать) — при боротьбі чоловіків і жінок виникають скупини організовані, але вони маленькі. Це гурти загалом закриті і неорганізовані.

3. Вікові гурти — люди одного віку мають нахил гуртуватися солідарно Кожний віковий гурт поступово переходить (з бігом часу) в другий аж до старости і смерти. У нас на Україні ще недавно були цікаві парубоцькі і дівоцькі скупини, які в нашій літературі мають неправильну назву »громад«.

Вікові гурти є закриті і неорганізовані.

4. Родина, рід і племено. Ці скупини є солідарні, проміжні і організовані. Родина грає величезну роль в житті: хоч ця скупина дуже мала, але разом з тим дуже поширена. Від типу родини залежить виховання дітей і загальний характер суспільства.

Рід є сполучення кількох родин, а племено — сполучення кількох родів. Родова і племенна організація тепер є лише у примітивних дикунів (азіяцьких, африканських, австралійських і американських автохтонів).