Указ ПВР УРСР від 11.08.1959 «Про заборону утримання худоби в особистій власності громадян, які проживають у містах і робітничих селищах»

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Указ Президії Верховної Ради УРСР № 103/1 від 11 серпня 1959 «Про заборону утримання худоби в особистій власності громадян, які проживають у містах і робітничих селищах»
Президія Верховної Ради Української РСР
Київ: 1959
Про заборону утримання худоби в особистій власності громадян, які проживають у містах і робітничих селищах
УКАЗ
Президії Верховної Ради Української РСР
Про заборону утримання худоби в особистій власності громадян, які проживають у містах і робітничих селищах

В результаті здійснення вироблених Партією і Урядом заходів по піднесенню сільського господарства колгоспи і радгоспи за останні роки стали вирішальною силою в забезпеченні держави продуктами тваринництва.

Тепер, коли колгоспи і радгоспи нарощують темпи розвитку громадського тваринництва і з кожним роком все більше і більше дають населенню м'яса, молока та інших сільськогосподарських продуктів, є реальна можливість покінчити з примітивним веденням тваринництва населення міст та прилягаючих до них околиць, що призводить до значного витрачання хліба та інших продовольчих товарів з державних фондів, відвертає робочу силу від продуктивної праці в суспільстві і створює, крім того, антисанітарні умови в містах.

Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. Заборонити з 1 жовтня 1959 року громадянам, які проживають у м. Києві, в обласних центрах Української РСР та прилягаючих до них околицях мати в особистій власності продуктивну і робочу худобу.

Встановити, що порушення громадянами цього Указу тягне за собою вилучення худоби з виплатою її вартості за державними заготівельними цінами, що діяли до 1958 року при оплаті худоби, яку здавали господарства колгоспників, робітників і службовців в порядку обов'язкових поставок.

2. Надати право Раді Міністрів Української РСР і обласним Радам депутатів трудящих в міру покращання державної торгівлі молоком і молочними продуктами, м'ясом і м'ясними продуктами, вирішувати питання про заборону громадянам, які проживають в інших містах та їх околицях, а також в робітничих селищах, мати худобу в особистій власності.

3. Доручити Раді Міністрів Української РСР і обласним Радам депутатів трудящих з метою запобігання забою корів і телиць, що є в особистій власності населення міст, їх околиць і робітничих селищ, провести необхідну роз'яснювальну роботу серед власників худоби з тим, щоб не допустити забою корів і телиць і організовано провести їх закупку колгоспами і радгоспами.

Закупку корів і телиць проводити за діючими закупочними цінами на велику рогату худобу.


Голова Президії Верховної Ради Української РСР

Секретар Президії Верховної Ради Української РСР

м. Київ

11 серпня 1959 року.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).