Перейти до вмісту

Як совітська Москва звоювала Україну?/Звоювання України совітською Москвою

Матеріал з Вікіджерел
Як совітська Москва звоювала Україну?
Аркадій Животко
Звоювання України совітською Москвою
Львів: Соймовий клюб У. С. Р. П., 1934
 
Звоювання України совітською Москвою.
 

Пропаґанда московських большевиків нині представляє справу так, що совітську большевицьку владу на Великій Україні поставив з доброї волі сам український народ. У своїх ґазетах, брошурах і летючках, призначених для баламучення українського народу, московські большевики або їх прислужники мовчать про те, що Україну завоювала для совітської влади правильна московська армія. Вони також нічого не говорять про те, з якою метою розпочала московська влада війну з Україною.

Отож ми поставили собі завдання дати українському читачеві загальне представлення війни совітської Московщини проти України. Аби унешкідливити большевицьке баламутство, ми даємо як підставу викладу самі большевицькі матеріяли: большевицькі урядові документи, витяги з большевицьких книг і часописів. Тому большевицьких прислужників можна буде тим матеріялом побивати та доказувати їх зрадницьку роботу серед українського трудового народу.

Ці матеріяли ми ділимо на три части: 1) На ті, що показують нам мету, задля якої йшла большевицька Москва війною проти України; 2) На ті, котрі представляють нам способи большевицької війни і окупації і 3) На ті матеріяли, котрі показують настрій українського населення проти московського большевицького наступу. Для загального розуміння історичних подій треба всетаки мати перед очима історію української революції, видану Видавництвом „Самоосвіта” у Львові.


Ця робота перебуває в суспільному надбанні в США, тому що вона була вперше опублікована за межами Сполучених Штатів (і не опубліковувалася в США впродовж 30 днів) і була вперше опублікована до 1989 без дотримання формальностей в області авторського права США (поновлення і/або повідомлення про авторське право), а також вона була в суспільному надбанні в її країні походження на дату URAA (1 січня 1996 для більшості країн).


Автор помер у 1948, тому ця робота перебуває також у суспільному надбанні в тих країнах, де авторське право діє протягом життя автора плюс 75 років чи менше. Ця робота може бути у суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.