Генеалогія

Матеріал з Вікіпідручника

Призначенням даного розділу Вікікниг є упорядкування інформації про книги, присвячені генеалогії, які розміщені чи створюються на даному проекті.

Книги[ред.]

  • Родовід - Відкрита книга "Всі українці - велика родина";

Генеалогія або родознавство, родовід — прикладний розділ історичної науки (див. Історія).

Як самостійно зробити родовідне древо[ред.]

1. Написати в довільній формі ескіз родовідного дерева з пам'яті. В цій початковій формі генеалогічної таблиці пишете горизонтально дужку (зліва жіноча гілка, а праворуч - чоловіча). Пишете ім'я (дівоче прізвище у дужках). Під іменем: народження символізуєте літерою "ж" дописуючи дату, смерть - хрестиком, шлюб - лежачою вісімкою (знак безмежності) дописуючи також дату.

2. Відштовхуючись від ескізу збираєте інформацію відповідно особистого домашньому архіву, документів та сімейного фотоальбому.

3. Далі, розпитуєте родичів і записуєте їхні спогади, відомості про кожного конкретно, складаєте зручну собі картотеку.

4. Знімаєте копії (на ксероксі чи на сканері для фото, документи можна і нотаріально завірити) з архівів родичів (послужні списки, свідоцтво про освіту, метрики, будинкові книги, нагородні листи будь-яка відсутня інформація на поповнення).

5. Формуєте окрему теку (папку) з поліетиленовими файликами: одна для документів на підставі яких ведете правдиву гілку свого роду від себе безпосередньо до свого предка, родоначальника роду.

6. Звертаєтеся до державних архівів з чітким запитами на отримання метрик (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть).

7. Дублюєте документи, копіюючи свій архів з генеалогії на цифровий носій. Збираєте й аналізуєте в бібліотеках інформацію (наприклад в книгах, в журналах, в газетах зі списками реєстрових козаків, списками лицарства, списками шляхти, списками військовослужбовців, списками купців, списками абонентів, списками студентів, мемуари, біографії і т.п.).

8. Укріплюєтеся в приналежності до історії народу, формуєте у своїх дітей свідомість роду, молитеся за покійних предків і за живих рідних. При бажанні вступаєте в організації, де це цінується.

Символіка родовідного дерева[ред.]

Під іменем кожної персони ставляться значки:

ж - з датою народження (і місця);

- з датою шлюбу (і місця);

+ - з датою смерті (і місця) і ін..

З'єднуються горизонтально скобою, де вгорі - нащадок, а знизу - батька і матері, діди і бабусі.