Вейсенберг Семен Юхимович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вейсенберг Семен Юхимович
Народився 1863
Кам'янець-Подільськ, Російська імперія
Помер 1925
Країна  Російська імперія
Діяльність правник
Знання мов російська

Семе́н Юхи́мович Вейсенберг (нар. 1863, Кам'янець-Подільський, нині Хмельницької області — пом. 1925) — єврейський юрист і громадський діяч у Російській імперії. Делегат декількох Всесвітніх сіоністських конгресів і російських з'їздів сіоністів, член ради акціонерного товариства «Брокгауз—Єфрон».

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 1863 року в Кам'янці-Подільському. 1886 року закінчив Петербурзький університет.

Вейсенберг рано став брати участь в єврейському громадському житті. В університеті він примкнув до палестинофільського руху та разом із Василем Берманом і Тьомкіним заснував перший у Петербурзі палестинофільський гурток. Він також брав участь у різних палестинофільських заходах у 1880-х і 1890-х роках (зокрема, в створенні колонії Одеського комітету).

З появою сіонізму Вейсенберг одним із перших у Петербурзі прилучився до нього. Він був делегатом III, IV, VI і VIII конгресів сіоністів і російських сіоністських з'їздів у Мінську та Гельсингфорсі, деякий час керував петербурзькою сіоністською організацією.

Вейсенберг працював і в позапартійних установах: у Товаристві просвіти між євреями в Росії, Товаристві для наукових єврейських видань та ін.

У визвольну епоху 1905—1907 років Вейсенберг брав діяльну участь у «Союзі повноправності», був членом його центрального і петербурзького комітетів. Вейсенберг був виборцем від Петербурга під час виборчих кампаній перших двох Державних Дум і членом так званого Дорадчого бюро при євреях-депутатах III Думи.

Література[ред. | ред. код]

  • Вейсенберг, Семен Ефимович // Еврейская энциклопедия: Свод знаний об еврействе и его культуре в прошлом и настоящем / Под общей редакцией д-ра Л. Каценельсона и барона Д. Г. Гинцбурга. — Т. 5. — Санкт-Петербург: Издание Общества для научных еврейских изданий и Издательства Брокгауз-Ефрон. — Столбцы 387—388.
  • Перельман Арон. Воспоминания. Указатель имён [Архівовано 28 березня 2013 у Wayback Machine.] // Еврейская Старина: Альманах. — 2009. — № 4(63). — Октябрь — декабрь.

Посилання[ред. | ред. код]