Довідка:Скани сторінок

Матеріал з Вікіджерел
Скани сторінок
Пояснення перегляду, використання та розуміння сторінок сканованих робіт у Вікіджерелах

Робочий простір[ред.]

Вікіджерела використовують простори назв окремо з різноманітними типами сторінок. Наприклад, простір назв який ви зараз читаєте має назву Довідка:

Вікіджерела використовують два простори назв для роботи зі сканами сторінок. Це простір назв Індекс: та простір назв Сторінка: Деколи їх називають «Робочим простором». Цей робочий простір становить основний («тіньовий») внесок користувачів у Вікіджерелах у вичитці та роботи зі сканованими копіями. Це не місце де читачі мають читати вичитану книгу (звичайно, якщо вони того бажають це можна зробити). Завершені роботи мають бути розміщені в основний простір (цей простір немає префіксів назв на зразок Довідка:, Вікіджерела:, Сторінка: та ін) включаючи їх.

Простір назв Індекс:[ред.]

Цей простір «тримає» у собі всі індекси. Індекси — це сторінки високого рівня, які мають:

  • Посилання на всі сторінки сканованої копії.
  • Посилання на всі сторінки файлу (також простір Файл:).
  • Додаткова інформація як ось назва твору, автор, редактор тощо.

Індекс гнучкий до редагування нумерації сторінок, вказування сторінки змісту, обкладинки (за наявності). Більше читайте Посібник новачка зі сторінок Індекс: та Сторінки індексу.

Всі сторінки індексів розміщуються в категорію Категорія:Індекси.

Можете проглянути типову сторінку індексу: Індекс:Байки Леонида Глібова (Ляйпціґ, 1918).pdf

Простір назв Сторінка:[ред.]

Цей простір назв використовується для перегляду окремих сторінок сканованої копії. Майже кожна така сторінка ліворуч містить розпізнаний текст (якщо розпізнаного тексту немає можете включити ґаджет Google OCR у своїх налаштуваннях) та скановану копію файлу праворуч. Це дозволяє вичитувати вихідний текст джерела. Ви можете наблизити, зменшити, повернути розташування сторінки для зручнішої вичитки джерела.

Номера сторінок показуються слешем (/) та відповідають номеру сторінки сканованого файлу. Наприклад, Сторінка:Байки Леонида Глібова (Ляйпціґ, 1918).pdf/56 — це 56 сторінка сканованого файлу.

Номера сторінок та номера сторінок у сканованому файлі є різноманітні, та доволі часто не збігаються одна з одною.

Текст ліворуч є т. зв робочим простором вичитки, і лише він після включення в основний простір буде показуватися.

Приклад типової вичитаної сторінки: Сторінка:Шкільництво на Кубані (із спогадів М. Омельченко) (1927).pdf/8

Навігація[ред.]

Наступні кнопки є типовими для роботи в просторі назв Сторінка:

попередній перегляд сторінки
наступна сторінка
перейти в Індекс сторінки
показати/приховати інтерфейс для вичитки верхніх та нижніх колонтитулів
вертикальне/горизонтальна розмітка
зменшити розмір сторінки
збільшити розмір сторінки
оригінальний розмір сторінки

Верхні та нижні колонтитули[ред.]

Деякий текст може розмішуватись за межами основного тексту форматування на сторінці. Ці дві колонки мають назви верхній та нижній колонтитул. Зазвичай ці поля приховані під час редагування. Будь-який введений текст у ці колонтитули буде показуватися лише у просторі імені Сторінка: Тому, все редагування в них не буде включено в основний простір. Їх проставлення необов’язкове, адже під час включення в основний простір ця частина не показується.

Ви можете приховати показати/приховати інтерфейс для вичитки верхніх та нижніх колонтитулів натиснувши . Технічно в колонтитули включено теґ <noinclude> тому вони не показують зміст включення сторінки в основному просторі.

Водночас при редагуванні переносних таблиць зі сторінки на сторінки слід володіти технічними навичками роботи з таблицями. Читайте Довідка:Таблиця.

Основний простір[ред.]

Основний простір не є простором назв. Це завершальний етап публікації (включення) тексту для читачів Вікіджерел після роботи в робочих просторах назв Індекс: та Сторінка:.

Дуже часто крім розділів та окремих джерел (наприклад, поезії) робота може бути включена в основний простір цілісно на одну сторінку. Наприклад, Народні музичні інструменти на Україні. Ви можете включити показ сторінок Індексу всередині джерела обравши більш зручний вигляд для перегляду (обрання в панелі Опції ліворуч).

Якщо ви обрали перегляд сторінок, то сторінки будуть доступні, і при їх натисканні ви можете перейти прямо на сторінку робочої області Сторінка: Натискання на індекс вгорі приведе вас в простір назв Індекс вказаного джерела.

Тільки текст у полі редагування "тіла" із простору назв Сторінка: включається в основний простір. Текст у верхньому та нижньому колонтитулі простору назв Сторінки не показується.

Зразок сторінки головного простору можна знайти за адресою Boa Constrictor (1943)