Плавання/Способи праці з юнацтвом

Матеріал з Вікіджерел
Плавання
Едвард Жарський
Способи праці з юнацтвом
Нью-Йорк: 1965
СПОСОБИ ПРАЦІ З ЮНАЦТВОМ

1. Плавацькі заняття з дітьми від 7-10 років переводити забавами і показом. Діти краще присвоюють собі рухи, що їх задемонструє виховник і легко відтворюють всі рухи. Отже — навчання кожного руху починати від показу даного руху. Заняття у воді не повинні тривати довше як 10-15 мінут.

2. Заняття з дітьми від 11-12 років можуть тривати дещо довше, але не більше 20 мінут. Діти присвоюють собі вже й словні пояснення.

3. Мінімальна температура води повинна бути коло 70 до 72 ступнів Фаренг., повітря 72 до 74 Фаренг. Не переводити занять при вітряній погоді. Не перетяжувати надмірним зусиллям вправляючих. Якщо виховник запримітить у вправляючих перевтому або “гусячу скіру” — заняття треба зараз перервати; при прохолодженні /гусяча скіра/ — витерти тіло сухим рушником, пустити під теплий душ, дати теплого чаю, одягти в теплий одяг тощо.

4. В цьому випуску зібрано низку вправ, що їх поручають українські тренери Пархомів В., Вербицький О., чи американські Кавман Г., Кіпгут Р. та інші. Виховник вибере на кожну вправу 1-2 гри чи забави та кілька вправ, і вивчить їх з юнацтвом. Деколи треба й піддержати учня, щоб він добре виконав даний рух. Добре мати під рукою плавальні дошки, ґумові круги /колесо автове/, коркові пояси тощо. При допомозі таких засобів новак, виконуючи окремі плавальні рухи, ногами чи руками, певніше почуває себе у воді, а це — дуже важливий психологічний чинник. Крім того, новак уважніше зможе стежити за своїми рухами, якщо відчуває підтримку.

5. При всіх заняттях — поступати дуже обережно; зокрема треба обов'язково визначити двох-трьох старших юнаків, обов'язком яких стежити за всіми вправляючими у воді.