Рішення Дніпровської міської ради №38/17 від 21.12.2016 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів на території міста Дніпро»

Матеріал з Вікіджерел
Рішення Дніпровської міської ради №38/17 від 21.12.2016 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів на території міста Дніпро»
Дніпровська міська рада
Дніпро
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МІСЬКА РАДА
VII СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ

21.12.2016

№ 38/17


Про затвердження Правил
паркування транспортних
засобів на території міста
Дніпра


Керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про благоустрій населених пунктів», Податковим кодексом України, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів» та з урахуванням рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.07.2016 № 24/01-14/05-16 по справі № 23/05-03-3/16, з метою упорядкування паркування транспортних засобів на вулицях і площах міста, підвищення дисципліни справляння збору за паркування транспортних засобів, відповідно до листа департаменту транспорту та охорони навколишнього середовища Дніпропетровської міської ради від 30.09.2016 вх. № 8/3660 міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Правила паркування транспортних засобів на території міста Дніпра (додаються).

2. Визначити департамент транспорту та охорони навколишнього середовища Дніпровської міської ради уповноваженою організацією з контролю за організацією функціонування та експлуатації місць для паркування транспортних засобів на спеціально обладнаних відведених майданчиках для паркування та службових парковках.

3. Департаменту транспорту та охорони навколишнього середовища Дніпровської міської ради:

3.1. Забезпечити координацію та погодження робіт щодо визначення земельних ділянок, які відводяться для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів.

3.2. Здійснювати на конкурсних засадах залучення суб’єктів підприємницько діяльності до функціонування та експлуатації майданчиків для паркування транспортних засобів на території м. Дніпра.

4. Визначити Комунальне підприємство «Міськавтопарк» Дніпровської міської ради суб’єктом господарювання стосовно майданчиків для паркування транспортних засобів державної та комунальної форми власності, що визначаються відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

5. Комунальному підприємству «Міськавтопарк» Дніпровської міської ради:

5.1. Здійснити інвентаризацію спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на території міста.

5.2. Забезпечити розвиток мережі та впорядкування роботи діючих у місті майданчиків для паркування.

5.3. Забезпечити, у межах штатної чисельності, організацію паркування транспортних засобів, у тому числі через створення комісій, склад яких погоджено з департаментом транспорту та охорони навколишнього середовища Дніпровської міської ради.

6. Визнати такими, що втратили чинність, рішення міської ради:

- від 02.02.2011 № 39/8 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів у м. Дніпропетровську»;

- від 06.04.2011 № 59/10 «Про внесення змін до рішення міської ради від 02.02.11 № 39/8 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів у м. Дніпропетровську»;

- від 15.06.2011 № 42/12 «Про внесення доповнень та змін до Правил паркування транспортних засобів у м. Дніпропетровську»;

- від 30.11.2011 № 72/17 «Про внесення змін до рішення міської ради від 02.02.11 № 39/8 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів у м. Дніпропетровську»;

- від 29.02.2012 № 52/21 «Про розгляд протесту прокурора м. Дніпропетровська від 26.12.11 № 5719 вих-11 на рішення міської ради від 02.02.11 № 39/8».

7. Рішення набуває чинності з дня його прийняття.

8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради Лисенка М. О. та голову постійної комісії міської ради з питань транспорту, зв'язку та екології Примакова К. Ю.

Міський голова

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради,
21.12.201638/17



ПРАВИЛА
паркування транспортних засобів на території міста Дніпра
1. Загальні положення

1.1. Правила паркування транспортних засобів на території міста Дніпра (далі - Правила) регламентують порядок паркування транспортних засобів на спеціально обладнаних відведених майданчиках для паркування транспортних засобів та службових парковках на території міста Дніпра.

1.2. Правила розроблено відповідно до Податкового кодексу України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дорожній рух», «Про благоустрій населених пунктів», постанов Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів» та від 10.10.2001 № 1306 «Про Правила дорожнього руху» (зі змінами).

1.3. Правила розроблено з метою:

1.3.1. Поліпшення умов дорожнього руху в місті шляхом збільшення пропускної спроможності проїзної частини вулиць, розвантаження центральної частини міста.

1.3.2. Підвищення рівня благоустрою території міста.

1.3.3. Підвищення рівня безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв.

1.3.4. Упорядкування стану та підвищення культури паркування транспортних засобів на вулицях і площах міста.

1.3.5. Забезпечення належного контролю та притягнення до адміністративної відповідальності власників транспортних засобів (водіїв), що порушують Правила дорожнього руху та Правила благоустрою території міста.

1.3.6. Підвищення дисципліни сплати збору за місця для паркування.

1.3.7. Збільшення фінансових надходжень до бюджету міста за рахунок збору за місця для паркування транспортних засобів.

1.4. Дія Правил поширюється на осіб, які розміщують транспортні засоби на майданчиках для паркування, а також на суб’єктів господарювання які утримують такі майданчики. 1.5. Правила не регулюють питання організації та порядку надання послуг із зберігання транспортних засобів, що належать громадянам та юридичним особам, а також транзитних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні та міжміські перевезення, організацію та порядок надання яких установлено Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 115.

2. Визначення термінів

2.1. Майданчик для платного паркування транспортних засобів (далі майданчик для паркування) - площа території (земельна ділянка), що належить на правах власності територіальній громаді або державі, яка визначена виконавчим комітетом міської ради як спеціальна земельна ділянка, відведена для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування та використовується для паркування зі справлянням збору за місця для паркування транспортних засобів із встановленим режимом роботи та тарифом.

2.2. Вартість послуг з користування майданчиками для паркування (далі - вартість послуг за паркування) - економічно обґрунтовані витрати оператора, пов’язані з утриманням таких майданчиків.

2.3. Користувач - фізична чи юридична особа, яка розміщує транспортний засіб на майданчику для паркування.

2.4. Плата за надання послуг з паркування транспортних засобів встановлена виконавчим комітетом міської ради вартість послуг за паркування, яка сплачується користувачем.

2.5. Платіжний документ - паркувальний талон, розрахункова квитанція або фіскальний чек, що посвідчує сплату вартості послуг за паркування.

2.6. Картка попередньої оплати - засіб, який не належить до платіжних і призначений для фіксування в електронній формі обсягу заборгованості емітента такої картки перед користувачем за попередньо оплачені послуги з користування майданчиками для паркування.

2.7. Захищена комп’ютеризована система - комплексна система, що використовується в населених пунктах на території України, складається з технічних засобів і програмного забезпечення, призначена для надання користувачам можливості отримувати попередньо оплачені послуги з користування майданчиками для паркування за допомогою засобів мобільного зв’язку.

2.8. Автоматичний в’їзний та виїзний термінал - система пристроїв, яка призначена для пропуску/випуску транспортних засобів на майданчики/з майданчиків для паркування і може бути обладнана приладом для сплати вартості послуг за паркування.

2.9. Відведений майданчик для паркування - майданчик для паркування, розміщений в межах проїзної частини вулиці, дороги або тротуару.

2.10. Спеціально обладнаний майданчик для паркування - майданчик для паркування, розміщений поза межами проїзної частини вулиці, дороги або тротуару.

2.11. Місце для паркування - місце стоянки одного транспортного засобу на майданчику для паркування, позначене дорожнюю розміткою відповідно до Правил дорожнього руху.

2.12. Суб’єкт господарювання - юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці та усі інші учасники господарських відносин, визначені ст. 55 Господарського кодексу України.

Суб’єкт господарювання - балансоутримувач майданчика для паркування державної та комунальної форми власності, визначається відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

2.13. Оператор - суб’єкт господарювання будь-якої форми власності, який здійснює обладнання і утримання майданчика для паркування.

2.14. Платник збору - суб’єкт господарювання, який згідно з рішенням міської ради організовує та провадить діяльність із забезпечення паркування на майданчиках для паркування.

2.15. Паркувальний автомат - технічний пристрій, призначений для сплати вартості послуг за паркування з використанням платіжних карток та готівки.

2.16. Контрольно-пропускний пункт та/або приміщення для обслуговуючого персоналу - це мобільний пост охорони, що являє собою ізольовану, досить компактну споруду, яка призначена для організації робочого місця обслуговуючого персоналу (паркувальника).

2.17. Паркування - розміщення транспортного засобу на майданчику для паркування.

2.18. Послуга «мобільне паркування» - надання користувачеві можливості отримати послуги з користування майданчиками для паркування, що оплачуються за допомогою карток попередньої оплати або платіжних інструментів, передбачених законодавством про безготівкові розрахунки, із застосуванням засобів мобільного зв’язку для передачі інформації через захищену комп’ютеризовану систему. 2.19. Службова парковка - спеціально визначене виконавчим комітетом міської ради місце для паркування, яке належить суб’єкту господарювання, його співробітникам та (або) відвідувачам, що розміщене безпосередньо біля об’єкта нерухомого майна, у якому зазначений суб’єкт господарювання веде свою діяльність.

2.20. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів перелік, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування, який підписується директором департаменту транспорту та охорони навколишнього середовища міської ради (далі - Департамент транспорту) та затверджується рішенням виконавчого комітету міської ради.

Інші терміни застосовуються у значеннях, наведених у законах України «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух», «Про автомобільний транспорт», «Про транспорт», «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», Правилах дорожнього руху.

Паркування може бути платним або безоплатним відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради.

Контроль за виконанням Правил здійснює Дніпровський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (далі Дніпровський ВП ГУНП в Дніпропетровській області) у частині забезпечення безпеки дорожнього руху на майданчиках для паркування та посадові особи Департаменту транспорту у частині контролю за станом благоустрою та утримання майданчиків для паркування (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для паркування).

Контроль за виконанням Правил у частині стану утримання майданчиків для паркування здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

3. Розміщення майданчиків для паркування

3.1. Майданчики для паркування є об’єктами благоустрою і повинні відповідати нормам, нормативам, стандартам у сфері благоустрою населених пунктів.

3.2. Розміщення майданчиків для паркування за окремими адресами здійснюється у встановленому порядку Департаментом транспорту, за погодженням з постійною комісією міської ради з питань транспорту, зв’язку та екології, а також за погодженням з Дніпровським ВП ГУНП в Дніпропетровській області. 3.3. Суб’єктам господарювання, крім оператора, забороняється обладнання місць для паркування на тротуарах та проїзній частині автомобільних доріг.

Також забороняється передавати майданчики для паркування на тротуарах та проїзній частині автомобільних доріг у користування іншим суб’єктам господарювання.

3.4. Під час розміщення майданчиків для паркування на вулицях і дорогах міста необхідно враховувати:

наявність і характеристики комунікацій та інженерних мереж;

умови для забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема видимості в плані та поздовжньому профілі;

параметри поперечних та поздовжніх ухилів;

розташування зелених насаджень;

стан покриття проїзної частини.

3.5. Забороняється розміщення майданчиків для паркування на вулицях з двома смугами руху завширшки менш як 7,5 метра.

3.6. Проектування, будівництво, реконструкція, ремонт та утримання майданчиків для паркування здійснюються з дотриманням вимог законодавства, державних будівельних норм, стандартів, технічних умов, інших нормативних документів та Правил.

3.7. Заявником на розміщення майданчика для паркування за певною адресою, крім Комунального підприємства «Міськавтопарк» міської ради (далі - КП «Міськавтопарк»), може бути суб’єкт господарювання, який звернувся з відповідною письмовою заявою до Департаменту транспорту.

У заяві (довільної форми) необхідно зазначити: прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи або назву юридичної особи заявника; фактичну та юридичну адресу;

контактний телефон; прізвище, ім'я, по батькові керівника юридичної особи, кількість машино-місць; режим роботи та адресу розташування майданчика для паркування. До заяви обов’язково має бути доданий картографічний матеріал М 1:500 (у трьох примірниках) з виділенням (позначенням) території ймовірного розташування майданчика для паркування.

У разі надання неповного пакета документи залишаються без розгляду.

3.8. У разі надходження заяви про розміщення майданчика для паркування за окремою адресою Департамент транспорту протягом трьох робочих днів, починаючи з дня, наступного за днем надходження, направляє заяву на розгляд та опрацювання до КП «Міськавтопарк».

КП «Міськавтопарк», за погодженням з Департаментом транспорту, створює постійну робочу групу у складі п’яти фахівців.

Постійна робоча група протягом семи робочих днів, починаючи з дня, наступного за днем надходження заяви, здійснює обстеження земельної ділянки щодо можливості розміщення на такій земельній ділянці майданчика для паркування з дотриманням діючих норм, нормативів, стандартів. За результатами обстеження складається акт обстеження, який підписується усіма членами постійної робочої групи та передається до Департаменту транспорту.

Акт обстеження має містити висновок постійної робочої групи щодо можливості або неможливості розміщення на земельній ділянці майданчика для паркування з обґрунтуванням.

3.9. Департамент транспорту протягом десяти робочих днів, починаючи з дня, наступного за днем отримання від КП «Міськавтопарк» акта обстеження з обґрунтованими можливостями розміщення на земельній ділянці майданчика для паркування:

подає запит до Управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську про наявність власника та/або законного користувача земельної ділянки, а також про цільове призначення земельної ділянки, на якій ініційовано розміщення майданчика для паркування (до запиту обов’язково має бути доданий картографічний матеріал М 1:500 з виділенням (позначенням) території ймовірного розташування такого майданчика;

у разі наявності на земельній ділянці будівлі та/або споруд подає запит до Комунального підприємства «Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю» міської ради для перевірки наявності власника нерухомого майна та/або наявності інформації про об’єкт у Переліку безхазяйного нерухомого майна та/або Переліку нерухомого майна, що може бути визнано відумерлою спадщиною.

3.10. У разі відсутності законних власників та/або користувачів земельної ділянки та будівель і споруд на ній, та/або спливу терміну оренди земельної ділянки під облаштування на ній майданчика для паркування заявником у Дніпровському ВП ГУНП в Дніпропетровській області виготовляється Проект організації дорожнього руху майданчика для паркування за окремою адресою, який у подальшому передається до Департаменту транспорту.

3.11. Департамент транспорту, у разі відсутності законних власників та/або користувачів земельної ділянки, вносить цей майданчик для паркування за окремою адресою до Переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів та подає його на затвердження виконавчому комітету міської ради.

3.12. Після проведення конкурсу з визначення балансоутримувачів майданчиків для паркування, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста, Департамент транспорту передає Проект організації дорожнього руху майданчика для паркування за окремою адресою переможцю конкурсу.

4. Обладнання майданчиків для паркування

4.1. Майданчики для паркування обладнуються відповідно до вимог Правил і Правил дорожнього руху. 4.2. Відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною синьою (блакитною) смугою на проїзній частині і на бордюрі, який відокремлює проїзну частину від пішохідної.

4.3. Відведені майданчики для паркування обов'язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менше як один автомат на 20 місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та/або інформаційними знаками про можливість і порядок надання послуги «мобільне паркування».

4.4. Спеціально обладнані майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та розміткою.

Спеціально обладнані майданчики для паркування можуть бути наземними, підземними, багаторівневими.

4.5. На спеціально обладнаних майданчиках для паркування обов’язково повинні бути встановлені автоматичні в’їзні та виїзні термінали.

4.6. На спеціально обладнаних майданчиках для паркування, у разі можливості, встановлюється система відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їх території і табло із змінною інформацією про наявність вільних місць для паркування, яке розташовується на в ’їзді. Відеоінформація повинна зберігатися не менш як один місяць.

На спеціально обладнаних майданчиках для паркування розміщується контрольно-пропускний пункт та приміщення для обслуговуючого персоналу, туалет тощо.

4.7. Контрольно-пропускний пункт розміщується біля автоматичного в’їзного та виїзного терміналу з можливістю візуального огляду усієї території майданчика.

4.8. Контрольно-пропускний пункт повинен відповідати затвердженому розміру, а саме: для спеціально обладнаного майданчика для паркування з кількістю місць для паркування до 40 одиниць - розміром не більше 4 кв. м; для спеціально обладнаного майданчика для паркування з кількістю місць для паркування понад 40 одиниць - розміром не більше 6 кв. м.

4.9. Територія спеціально обладнаного майданчика для паркування може бути огороджена металевою сітчастою огорожею.

4.10. Підземні та багаторівневі спеціально обладнані майданчики для паркування повинні мати на в’їзді схему розміщення місць для паркування та виїздів, у тому числі розміщення місць для безоплатного паркування, зазначених у частині шостій статті 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Підземні та багаторівневі спеціально обладнані майданчики для паркування забезпечуються автоматичними установками пожежогасіння та пожежною сигналізацією.

4.11. Паркувальні автомати і автоматичні в’їзні та виїзні термінали на майданчиках для паркування встановлюються стаціонарно.

4.12. Не обладнуються паркувальними автоматами та автоматичними в’їзними та виїзними терміналами спеціально обладнані майданчики для паркування у разі їх призначення виключно для користувачів, які сплачують вартість послуг з користування майданчиками для паркування у безготівковій формі, за договором про паркування протягом визначеного строку, але не менше як один місяць.

4.13. На майданчиках для паркування у доступному для ознайомлення користувачам місці розміщується інформація про:

суб’єкта господарювання (найменування, адреса, контактні телефони);

режим роботи майданчика, кількість місць для паркування на майданчику;

вартість послуг з користування майданчиком, спосіб оплати (готівковий або безготівковий);

схема руху транспортних засобів на майданчику та місця розміщення аварійних виїздів.

Зазначена інформація надається відповідно до законодавства про мови, а також, у разі потреби, розміщується її переклад англійською мовою.

4.14. На майданчиках для паркування обов’язково облаштовуються місця (в обсязі 10 відсотків загальної кількості, але не менш як одне місце) передбаченого стандартами розміру, позначені дорожніми знаками та розміткою для паркування транспортних засобів, зазначених у частині шостій статті ЗО Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Відстань від в ’їзду на майданчик для паркування до найближчого такого місця не повинна перевищувати 50 метрів.

На місцях, призначених для паркування, зазначених у частині шостій статті ЗО Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», не можуть бути розміщені інші транспортні засоби. У разі паркування на зазначених місцях інших транспортних засобів їх користувачі несуть відповідальність згідно із законодавством.

5. Організація та проведення діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів

5.1. Суб’єкт господарювання самостійно забезпечує належне обладнання утримання та своєчасний ремонт майданчиків для паркування власними силами або може залучати для цього операторів. Залучення таких операторів здійснюється на конкурсних засадах, відповідно до Порядку організації та проведення конкурсу з визначення оператора (додаток 1). 5.2. Оператор має право організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчику для паркування з моменту отримання в Департаменті транспорту свідоцтва про облік майданчика для паркування транспортних засобів на території міста Дніпра (далі - свідоцтво) за формою (додаток 2). Свідоцтво здійснює виключно облікову функцію.

Із переможцями конкурсу з визначення оператора КП «Міськавтопарк» укладає договори, які мають містити зобов'язання оператора щодо виконання умов стосовно організації та провадження діяльності із забезпечення паркування на майданчиках для паркування.

5.3. У разі, якщо конкурс з визначення оператора не відбувся, або переможець конкурсу відмовився від отримання свідоцтва, або від укладання договору з КП «Міськавтопарк» у десятиденний термін, КП «Міськавтопарк» з моменту відмови оператора ініціює проведення повторного конкурсу та має право до моменту його проведення укласти договір із суб'єктом господарювання про організацію та експлуатацію майданчика для паркування, попередньо погодивши з постійною комісією міської ради з питань транспорту, зв'язку та екології та з Департаментом транспорту.

Після отримання погодження постійної комісії міської ради з питань транспорту, зв'язку. та екології Департамент транспорту видає КП «Міськавтопарк» тимчасове свідоцтво до моменту проведення конкурсу з визначення оператора та укладає тимчасовий договір з оператором, відповідно до якого оператор має право організовувати та проводити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчику для паркування.

5.4. З моменту укладання договору КП «Міськавтопарк» з оператором (переможцем конкурсу) або отримання суб'єктом господарювання свідоцтва, останній протягом десяти календарних днів, починаючи з дня, наступного за днем отримання свідоцтва, надсилає відомості про це до органу державної фіскальної служби в порядку, встановленому законом.

5.5. Експлуатація майданчика для паркування може бути заборонена або тимчасово припинена за рішенням виконавчого комітету міської ради та/або Департаменту транспорту у випадках виконання робіт з ремонту, реконструкції вулично-дорожньої мережі, зміни схеми організації дорожнього руху або містобудівної ситуації, а також у разі порушення вимог Правил.

6. Функціонування майданчиків для паркування

6.1. Послуги з утримання майданчиків для паркування надаютьс суб'єктом господарювання (оператором), що визначений на конкурсних засадах, з метою використання таких майданчиків за призначенням, а також санітарного очищення, збереження та відновлення їх відповідно до законодавства, нормативів, норм, стандартів, порядків і правил з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху. Перелік основних послуг з утримання майданчиків для паркування визначає Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі - Мінрегіонбуд).

6.2. Суб’єкт господарювання зобов’язаний:

використовувати майданчик для паркування за призначенням;

обладнати майданчик для паркування відповідно до вимог Правил, Правил дорожнього руху, норм, нормативів, стандартів з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху;

утримувати територію та під’їзні шляхи до майданчика для паркування у належному технічному та санітарному стані;

повідомляти Дніпровський ВП ГУНП в Дніпропетровській області про виявлені порушення Правил;

надавати роз’яснення користувачам щодо застосування Правил;

організовувати навчання персоналу, який обслуговує майданчик для паркування;

забезпечувати одночасне обслуговування майданчика для паркування персоналом з розрахунку не менше ніж 1 особа, яка здійснює контроль за паркуванням транспортних засобів на майданчику для паркування, та 1 особа, яка здійснює збір плати з користувачів за паркування транспортних засобів, на 40 місць для паркування;

забезпечувати безоплатно персонал, який обслуговує майданчик для паркування, спеціальним одягом, з метою забезпечення його безпеки під час виконання службових обов’язків, а також безпеки дорожнього руху. Зразки спеціального одягу затверджує Мінрегіонбуд;

забезпечувати належне функціонування технічних приладів (пристроїв) для сплати вартості послуг за користування майданчиками для паркування згідно з вимогами Правил;

інформувати користувачів послуги «мобільне паркування» про порядок і вартість її надання.

6.3. Балансоутримувач або оператор не несе відповідальності за збереження транспортних засобів, розміщених на майданчиках для паркування.

6.4. Користувач зобов’язаний:

поставити транспортний засіб на місце для паркування відповідно до дорожньої розмітки та дорожніх знаків, а також з дотриманням вимог Правил і Правил дорожнього руху;

сплатити вартість послуг за паркування;

у разі сплати вартості послуг за паркування через паркувальний автомат або шляхом придбання паркувального талона - розмістити у лівому нижньому куті лобового скла транспортного засобу платіжний документ у спосіб, що забезпечує його видимість для перевірки; після закінчення часу паркування, за яким сплачено, звільнити місце для паркування або сплатити вартість послуг за паркування за час фактичного паркування. Допускається безоплатна стоянка транспортного засобу протягом 10 хвилин після закінчення часу паркування, за який сплачено.

6.5. Режим роботи майданчиків для паркування визначається виконавчим комітетом міської ради та зазначається у Переліку спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, у м. Дніпрі.

6.6. У разі, коли внаслідок паркування транспортного засобу з порушенням Правил або Правил дорожнього руху буде пошкоджено майно балансоутримувача або оператора, житлово-комунального господарства, учасників дорожнього руху, зелені насадження, створено перешкоди виконанню робіт з утримання доріг, інженерних мереж, будинків та споруд, розташованих уздовж дороги, користувач несе відповідальність згідно із чинним законодавством України.

6.7. Сплата вартості послуг за паркування здійснюється:

у безготівковій формі - шляхом придбання паркувального талона з визначеною тривалістю паркування, в якому зазначаються дата і час розміщення транспортного засобу на такому майданчику, або за допомогою послуги «мобільне паркування»;

готівкою або з використанням платіжної картки - через паркувальний автомат чи автоматичний в’їзний та виїзний термінал;

шляхом придбання паркувального абонемента.

У разі сплати вартості послуг за паркування готівкою або з використанням платіжної картки через автоматичний в ’їзний та виїзний термінал користувач отримує паркувальний талон, на якому зазначається час в’їзду на такий майданчик, та оплачує час паркування на автоматичному в ’їзному та виїзному терміналі відповідно до паркувального талона з отриманням фіскального чека.

Факт сплати вартості послуг за паркування підтверджується платіжним документом, за винятком випадків надання послуги «мобільне паркування», коли факт такої сплати підтверджується захищеною комп’ютеризованою системою.

Сплата вартості послуг за паркування не здійснюється у разі незабезпечення належного функціонування засобів сплати вартості зазначених послуг відповідно до вимог Правил щодо обладнання таких майданчиків.

Несплата користувачем вартості послуг за паркування тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством України. 6.8. Форма абонементного талона на паркування в місцях загального користування, паркування легкових таксомоторів, маршрутних таксі затверджується Департаментом транспорту.

6.9. Дія абонементних талонів для паркування розповсюджується з 8.00 до 20.00.

6.10. Вартість абонементного талона встановлюється виходячи з розрахунку:

за паркування транспортних засобів загального користування (крім автобусів, що працюють у звичайному режимі руху):

на місяць:

автобуси Класу 1, А, В -7 1,1 0 грн.;

легкові автомобілі (таксі) - 420 грн.;

на один квартал:

автобуси, мікроавтобуси -2 1 3,3 0 грн.;

легкові автомобілі (таксі) - 1 134,00 грн.;

на один рік:

автобуси, мікроавтобуси - 853,20 грн.;

легкові автомобілі (таксі) - 2 520,00 грн.

6.11. Вартість абонементного талона на право паркування автомобілів, які не віднесено до транспортних засобів загального користування, з обмеженням часу перебування на майданчику для паркування не більше як дві години на добу:

на один місяць - 420 грн.;

на один квартал - 1 134 грн.;

на один рік - 2 520 грн.

6.12. Під час паркування транспортного засобу на майданчику для паркування користувач сплачує вартість послуг за паркування згідно з тарифом, установленим виконавчим комітетом міської ради у порядку І межах, визначених законодавством, з урахуванням переліку основних послуг.

6.13. У разі несплати користувачем вартості послуг за паркування посадова особа, яка уповноважена складати протоколи про адміністративні порушення, складає протокол про порушення та засвідчує, за допомогою фотозйомки, відсутність відповідного платіжного документа на лобовому склі транспортного засобу або відсутність факту сплати такої вартості в базі даних захищеної комп’ютеризованої системи.

За порушення Правил винні особи несуть відповідальність відповідно до ст. ст. 152, 152і Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У зазначених справах про адміністративні правопорушення протоколи про правопорушення мають право складати:

посадові особи, уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення, список яких затверджено розпорядженням міського голови або рішенням виконавчого комітету міської ради;

посадові особи Державної архітектурно-будівельної інспекції (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю»).

Протоколи про адміністративні правопорушення надсилаються відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення органу, уповноваженому розглядати справи про адміністративні правопорушення.

У зазначених справах про адміністративні правопорушення накладати штрафи про правопорушення мають право:

адміністративна комісія при виконавчому комітеті міської ради;

Державна архітектурно-будівельна інспекція України.

7. Службові парковки

7.1. Місцем розташування службової парковки може бути земельна ділянка, яка згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях.

7.2. Визначення майданчика для паркування за окремою адресою службової парковки здійснюється у встановленому порядку Департаментом транспорту за погодженням з постійною комісією міської ради з питань транспорту, зв’язку та екології, а також за погодженням з Дніпровським ВП ГУНІ1 в Дніпропетровській області, згідно з місцевими правилами забудови.

Визначення майданчика для паркування транспортних засобів за окремою адресою службової парковки здійснюється згідно з розділом 3 Правил.

Заступник міського голови
з питань діяльності виконавчих
органів, директор департаменту
благоустрою та інфраструктури
Дніпропетровської міської ради

М. О. Лисенко

/підпис/

Додаток 1
до Правил паркування
транспортних засобів на
території міста Дніпра

ПОРЯДОК
організації та проведення конкурсу з визначення оператора
1. Загальні положення

1.1. Порядок організації та проведення конкурсу з визначення оператора (далі - Порядок) розроблено відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів» і Правил паркування транспортних засобів на території міста Дніпра, з метою впорядкування організації та проведення конкурсів з визначення підприємств, установ, організацій (далі - оператори), які залучаються балансоутримувачами майданчиків для забезпечення паркування.

Відповідно до Порядку також організовуються та проводяться конкурси з визначення суб’єктів господарювання, які залучаються балансоутримувачами для утримання та своєчасного ремонту майданчиків для паркування. У такому випадку вимоги до учасників конкурсу визначаються конкурсною комісією одночасно з визначенням умов конкурсу.

1.2. Конкурс з визначення оператора (далі - конкурс) проводиться за ініціативою балансоутримувача майданчика для паркування транспортних засобів.

1.3. Департамент транспорту виступає організатором конкурсу і здійснює матеріально-технічне забезпечення проведення конкурсу та роботи конкурсної комісії.

1.4. Конкурс полягає у визначенні оператора, який відповідає всім умовам конкурсу, визначеним конкурсною комісією, враховуючи надані пропозиції щодо забезпечення паркування на майданчику для паркування.

1.5. Учасниками конкурсу можуть бути підприємства, установи, організації, підприємства з іноземними інвестиціями, в статутному фонді яких не менш як 99 - 100 відсотків становить іноземна інвестиція, фізичні особи підприємці, що мають необхідну матеріально-технічну базу, спеціалістів необхідної кваліфікації.
2.Умови конкурсу

2.1. Інформація про проведення конкурсу публікується в газеті «Наше місто» не пізніше ніж за 20 (двадцять) календарних днів до проведення конкурсу.

2.2. Усі умови конкурсу визначаються конкурсною комісією.

2.3. Опублікована інформація про проведення конкурсу повинна містити такі відомості:

найменування організатора конкурсу, його юридична адреса, номер телефону, місце отримання документації від учасників конкурсу та час роботи;

назва та відомості про майданчики для паркування, їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування, режим роботи;

найменування балансоутримувача майданчика для паркування, його юридична адреса, номер телефону;

кінцевий термін прийняття пропозицій учасників конкурсу;

дата, час та місце проведення конкурсу;

основні вимоги до конкурсантів;

основні вимоги до умов матеріально-технічної бази, спеціалістів необхідної кваліфікації;

термін, на який буде залучатися оператор;

інформація щодо осіб, які не допускаються до участі в конкурсі;

інші додаткові умови, визначені конкурсною комісією.

2.4. Для участі в конкурсі учасники подають до конкурсної комісії заяву про участь у конкурсі за формою, встановленою організатором конкурсу, та належним чином завірені копії документів:

витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи - підприємця, сформований на дату подачі документів;

документи, що підтверджують і посвідчують повноваження особи діяти від юридичної особиста установчі документи юридичної особи;

відомості про фінансовий стан (платоспроможність) учасника конкурсу;

пропозиції щодо виконання умов конкурсу.

2.5. Додаткові відомості та документи, які вимагає конкурсна комісія, надаються за згодою заявника.

2.6. Усі учасники конкурсу подають зобов’язання щодо виконання умов конкурсу.

2.7. Пропозиції надаються у конвертах з написом «На конкурс», запечатаних печаткою учасника (за наявності) або особистим підписом, і не можуть бути гіршими, ніж початкові умови, запропоновані конкурсною комісією. До дати проведення конкурсу конверти з пропозиціями зберігаються у голови конкурсної комісії. Конверти розкриваються на засіданні конкурсної комісії у присутності учасників конкурсу, які письмово підтверджують, що конверти були неушкоджені.

2.8. Конкурсна комісія має право відмовити особі брати участь у конкурсі, якщо подані нею матеріали та документи не відповідають вимогам Порядку та умовам конкурсу.

2.9. Приймання заяв на участь у конкурсі починається з дня, наступного за днем публікації оголошення про проведення конкурсу, кінцевий термін прийняття заяв - за 3 (три) дні до дати проведення конкурсу.

2.10. Відомості про учасників конкурсу заносяться у журнал обліку окремо щодо кожного майданчика для паркування, який виноситься на конкурс.

2.11. Відомості про учасників конкурсу, кількість учасників та пропозиції учасників щодо умов конкурсу не підлягають розголошенню до визначення остаточного переможця.

2.12. До початку проведення конкурсу кожен учасник повинен бути ознайомлений з правилами проведення конкурсу.

3. Конкурсна комісія

3.1. Конкурсна комісія створюється в складі 7 (семи) осіб. До складу комісії не можуть входити представники суб’єктів господарювання, які є учасниками конкурсу. Склад комісії затверджується Департаментом транспорту за погодженням з постійною комісією міської ради з питань транспорту, зв’язку та екології.

3.2. Кожен член конкурсної комісії при прийнятті рішень має один голос.

3.3. Усі процедури щодо проведення конкурсу регламентуються Порядком.

3.4. Основними функціями конкурсної комісії є:

визначення умов та термінів проведення конкурсу;

ознайомлення учасників конкурсу із запропонованими майданчиками для паркування;

приймання від учасників конкурсу заяв на участь у конкурсі;

вимагання додаткових відомостей та документів від учасників конкурсу в разі необхідності;

реєстрація поданих заяв; розгляд пропозицій учасників конкурсу;

протокольне визначення переможця конкурсу.

3.5. Конкурсна комісія під час своєї діяльності має право звертатися до підприємств, установ, закладів міста за консультаціями та щодо надання необхідних даних, зокрема про учасників конкурсу.

3.6. Керує діяльністю конкурсної комісії та організовує її роботу голова комісії.

Голова комісії в межах своєї компетенції:

скликає засідання комісії;

головує на засіданнях;

має право давати доручення членам комісії;

організовує підготовку матеріалів на її розгляд;

має вирішальний голос, якщо під час прийняття рішення про визначення переможця конкурсу голоси членів комісії розділились порівну.

У разі відсутності голови комісії його обов’язки виконує один із членів комісії, визначений головою комісії.

3.7. Секретар конкурсної комісії:

за дорученням голови комісії сповіщає її членів про проведення засідань комісії та порядок денний;

реєструє подані на конкурс заяви та документи у журналі обліку;

веде реєстрацію вхідної та вихідної документації;

доводить до відома голови комісії інформацію щодо стану підготовки до проведення конкурсу;

оформлює протоколи засідань комісії;

виконує інші доручення голови комісії.

3.8 Засідання конкурсної комісії є правомочним за умови участі в ньому не менше 4 членів комісії.

3.9. Конкурс здійснюється в один етап, на якому визначається переможець, згідно з умовами конкурсу та зобов'язаннями його учасників.

3.10. Засідання конкурсної комісії є закритими. У разі потреби отримання додаткової інформації комісія має право заслухати на своїх засіданнях пояснення учасників конкурсу.

3.11. Конкурсна комісія визначає переможця конкурсу відкритим голосуванням простою більшістю голосів від загального складу комісії.

3.12. Функції конкурсної комісії щодо кожного окремого об’єкта припиняються:

у разі відсутності заяв про участь у конкурсі — з оголошеного кінцевого терміну прийняття пропозицій учасників конкурсу;

у разі проведення конкурсу - з дати отримання переможцем конкурсу свідоцтва та укладання із балансоутримувачем договору з переможцем конкурсу;

у разі, якщо свідоцтво не буде отримано чи договір не буде укладено, на підставі наказу, виданого Департаментом транспорту.

4. Порядок проведення конкурсу та оформлення його результатів 4.1. Конкурсна комісія визначає переможця за найкращими пропозиціями, відповідно до пункту 1.5 Порядку.

Якщо при розкритті запечатаних конвертів виявилося, що учасники конкурсу, які відповідно до поданих пропозицій можуть бути визнані переможцями, подали однакові пропозиції, то ці учасники конкурсу на цьому ж засіданні можуть надати додаткові пропозиції у письмовому вигляді.

4.2. За результатами конкурсу визначається переможець, про що повідомляється всім учасникам конкурсу після його завершення.

У разі надходження заяви лише від одного учасника, пропозиції якого відповідають умовам конкурсу, особа визнається переможцем конкурсу, та в подальшому їй видається свідоцтво і з такою особою балансоутримувач укладає договір.

У разі відсутності пропозицій, які відповідали б умовам конкурсу, конкурс вважається таким, що не відбувся.

Інформація про учасників конкурсу та умови конкурсу щодо майданчика для паркування, стосовно якого проводився конкурс, відображаються в протоколі, який підписується всіма членами конкурсної комісії у день проведення конкурсу.

4.3. Після закінчення засідання конкурсною комісією складається протокол, у якому зазначаються:

умови конкурсу;

пропозиції учасників конкурсу;

обґрунтування вибору переможця конкурсу;

результати конкурсу.

4.4. Результати конкурсу у десятиденний термін, починаючи з дня, наступного за днем проведення конкурсу, публікуються у газеті «Наше місто».

Директор департаменту транспорту та охорони навколишнього середовища
Дніпропетровської міської ради

І.І. Маковцев

/підпис/

Додаток 2
до Правил паркування
транспортних засобів
на території міста Дніпра

Форма
ДНІПРОВСЬКА МІСЬКА РАДА
ДЕПАРТАМЕНТ ТРАНСПОРТУ ТА ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
СВІДОЦТВО
про облік майданчика для паркування транспортних засобів
на території міста Дніпра

Найменування юридичної особи__________________________________________
Юридична адреса__________________________________________
Фактична адреса__________________________________________
Керівник__________________________________________
Прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи__________________________________________
Адреса (реєстрація)__________________________________________
Адреса майданчика__________________________________________
Тип (вид) майданчика__________________________________________
Площа майданчика__________________________________________
Кількість місць для паркування__________________________________________
Режим роботи майданчика__________________________________________
Підстави видачі__________________________________________
Дата видачі__________________________________________
Термін дії __________________________________________

Директор департаменту. М. П.

______________

Директор департаменту транспорту
та охорони навколишнього середовища
Дніпропетровської міської ради

І.І. Маковцев

/підпис/

Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).