Сторінка:Агроном. 1924-1926.pdf/5

Матеріал з Вікіджерел
Сталася проблема з вичиткою цієї сторінки

Пролетарі всіх краін, єднайтеся!

(63(05)(47.711—21.К)„1924.1“) ,

АГРО НОМ Орган Губземуправління та Науково-Техничної Секції „Робітземлісу" Київщини.

Рік видання II.

Січень —1924 року.

Число 1.

Перед агрономичним з'їздом.

На початку березня з ріжних округів Київщини мають з'їхатись агрономи й спеціялісти с. г-ва для підведення підсумків нашої годової роботи й намічення нових шляхів по відродженню сільського господарства.

В сільському господарстві Київщини відбулися колосальні зміни. Імперіалістична війна, а пізнішце громадянська війна, ліквідація ринку після жовтневої революції, голод 21 р.— негативно вплинули на сільське господарство і ми по всій лінії бачимо тут зменшення сіл. госп. продукції, перехід його до екстенсивних форм. Правда, тепер дальший процес занепаду сільського господарства припинився й уже помічаємо його повільний перелом до піднесення, але по яких шляхах буде йти цей розвиток, куди його треба направляти, це наше завдання, й до вирішення його необхідно не гаючись підійти.

Революція в корні змінила земельні взаємовідносини на селі і в справах землєкористування висунула нові поступові форми землекористування, що мають замінити індивідуальні форми господарювання на товариські. Справа переходу від дрібних індивідуальних господарств до великих трудових досить складна і потрібує не мало часу, а також і умілого на досвіді перевірено о підходу. В значній мірі від влаштування правильного землекористування залежатиме піднесення нашого сільського господарства на потрібну височінь. Коли ми глянем на ведення нашого польовництва, то зменшення

валового врожаю з десятини в першу чергу пояснюєм несталістю землєкористування, відсутністю правильного сівообороту та неугноєнням. Зменшення загальної кількости цінної худоби пояснюєм недостатком кормів, а зменшення племінної худоби неумінням селян виховувати скотину. То-бто пояснюєм причинами внутрішнього характеру. А коли до цього додамо загально-економичні причини й причини політичного характеру, які вище наводились, то матимемо досить сум ну картину екстенсіфікації сіл. госп. на Київщині. Для того, щоби уяснити, в якій мірі екстенсіфікувалося по різним причинам наше сільське господарство, глянемо на цифри: