Сторінка:Відомості Верховної Ради 1944-1945.djvu/41

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
Положення
Про Червоний Прапор партизанських загонів

1. Червоний Прапор є символ партизанської честі, доблесті і слави, він повинен нагадувати кожному партизану про їх священний обов'язок бути відданим Радянській Батьківщині, бути грізним народним месником в тилу ворога.

2. Червоний Прапор вручається партизанському загону від імені Президії Верховної Ради УРСР представником Українського Штабу Партизанського Руху.

3. Червоний Прапор зберігається за партизанським загоном на весь час, незалежно від зміни назви загону.

4. Червоний Прапор завжди знаходиться при партизанському загоні.

5. Позбавлення партизанського загону Червоного Прапору може бути тільки за рішенням Президії Верховної Ради УРСР.


Опис Червоного Прапору партизанських загонів

Червоний Прапор складається з двостороннього полотнища, древка і шнура з китицями.

Полотнище Прапору прямокутне розмірами: по довжині — 145 см., по ширині — 115 см., виготовляється з складеного удвоє червоного атласа і по кінцях з трьох боків обшивається золотистою шовковою бахромою.

На одному боці полотнища в центрі нашитий герб УРСР з кольорового шовку, розміром по висоті 48 см. По верхньому і нижньому краях полотнища вишите золотистим шовком гасло: «За нашу Радянську Батьківщину». Висота букв напису — 6 см.

На другому боці полотнища в центрі нашиті серп і молот з кольорового шовку, розміром по висоті 36 см. По нижньому краю полотнища вишита назва партизанського загону золотистим шовком. Висота букв напису — 6 см.

Древко Прапору дерев'яне, кругле, діаметром 3,5 см., довжиною 2,5 метра. Древко пофарбовано червоним кольором і має на верхньому кінці металевий наконечник.

Шнур Прапору кручений, виготовляється з золотистого шовку, з двома китицями на кінцях. Довжина шнура — 270–285 см.