Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/258

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
ЗАКОН
Про п'ятирічний план відбудови й розвитку народного господарства Української РСР на 1946–1950 рр.
I.
Основні завдання п'ятирічного плану відбудови й розвитку народного господарства Української РСР

Здобута радянським народом, його героїчною Червоною Армією у Вітчизняній війні всесвітньо-історична перемога над гітлерівською Німеччиною і імперіалістичною Японією дала можливість нашій країні вступити в період мирного розвитку.

Вітчизняна війна була великою школою випробування і перевірки всіх сил нашого народу, суворим іспитом нашій радянській державі, нашому урядові і комуністичній партії.

Перемога радянського народу над фашистськими агресорами є, насамперед, перемога нашого радянського суспільного ладу, як справді народного, соціалістичного ладу, що показна свою життєздатність і перевагу над капіталістичним ладом.

Наша перемога є перемогою радянського державного ладу, могутньої багатонаціональної держави, в якій національне питання і проблема співробітництва націй вперше в історії людства знайшли своє успішне розв'язання на базі соціалізму.

Наша перемога означає, що перемогли радянські озброєні сили, перемогла Червона Армія, яка героїчно витримала всі випробування війни, показала переваги своєї стратегії і тактики і вщент розгромила армії наших ворогів.

Перемога Радянського Союзу у війні є наслідком мудрої і передбачливої політики більшовицької партії, яка за роки трьох сталінських п'ятирічок — на основі ленінсько-сталінської політики індустріалізації країни і колективізації сільського господарства підготувала нашу вітчизну до активної оборони.

Перемога Радянського Союзу і його доблесної Червоної Армії над найлютішими ворогами нашої Батьківщини була здобута під керівництвом великого вождя нашої країни геніального полководця товариша Сталіна.

За роки радянської влади, під керівництвом Всесоюзної Комуністичної партії (більшовиків) в СРСР було побудовано соціалістичне суспільство. Наша країна вступила в нову смугу розвитку — в смугу поступового переходу від соціалізму до комунізму.

Висунуте XVIII з'їздом ВКП(б) перед радянським народом основне економічне завдання — догнати і перегнати головні капіталістичні країни в економічному відношенні, тобто в розумінні розмірів промислового виробництва на душу на-