Сторінка:Відомості Верховної Ради 1947.djvu/274

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

тів широкого вжитку місцеву сировину і відходи великої промисловості.

Збільшити виробництво шкільних приладь. Відбудувати Слов'янську олівцеву фабрику та Харківську фабрику авторучок і пер. Випустити в 1950 році 80 млн. олівців і 50 млн. пер.

Розширити власну сировинну базу місцевої промисловості і промкооперації для виробництва предметів широкого вжитку.

Довести виробництво металопрокату в 1950 році до 22 тис. тонн; перевищити в 1950 році довоєнний випуск бавовняної пряжі на 24 %; відновити та розширити виробництво гумової підошви до 1950 року в 2,2 раза проти довоєнного рівня. Організувати виробництво гранітолю та довести випуск його в 1950 році до 700 тис. метрів.

Відбудувати та розширити у місцевій промисловості і промисловій кооперації виготовлення виробів для відбудови міського господарства та сільського будівництва. Збільшити в 1950 році, проти довоєнного рівня, випуск пічного литва та скоб'яних виробів по місцевій промисловості в 2,2 раза і промисловій кооперації — на 27 %, відновити та розширити виробництво фарб і лаків.

Створити в місцевій промисловості і промкооперації технічно оснащену обозобудівну промисловість; відбудувати та розширити республіканські обозні заводи; створити в усіх областях механізовані обозні заводи обласного значення. Забезпечити випуск за 1946–1950 рр. 900 тис. ходів і возів.

Організувати в лісних районах УРСР виробництво дерев'яних обозних напівфабрикатів і деталей для постачання обозобудівельним підприємствам безлісних областей. Організувати виробництво легкового гужового транспорту; розширити існуючі заводи по виробництву осей, обозних метизів і металевого обковування для ходів.

Поліпшити якість і різко знизити собівартість ходів і возів шляхом механізації виробництва і впровадження поточних методів виготовлення і складання обозу.

Відновити і розгорнути в місцевій промисловості і промкооперації виробництво найпростіших видів кінного й ручного реманенту для сільськогосподарських робіт. Відбудувати і наново організувати виробництво машин для виготовлення кормів (соломорізки, коренерізки, кукурудзолущильники) і зерноочисних машин.

Створити в місцевій промисловості і промкооперації верстатобудівельні підприємства; організувати виробництво токарно-гвинторізних, поперечностругальних і свердлових верстатів, приводних і ручних пресів і деревообробних верстатів; довести до 1950 року випуск металорізальних верстатів до 3950 штук, пресів до 1450, деревообробних верстатів до 750 штук. Розширити виробництво гідротурбін для дрібних гідроелектростанцій.