Сторінка:Жюль Верн. За 80 день кругом світа (Київ, 1919).pdf/193

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

гір. По над цим хребтом здіймався шпиль Ларамія. Між горами та залізницею стелились багаті водою рівнинки. Праворуч залізниці здіймались перші узбіччя гіркого хребта, що повертаючи на південь, доходить до верхів'я Арканзаса — великого притока ріки Місурі.

О пів-до першої години перед нашими мандрівцями промайнув здалеку форт Голек, що панує над цією місцевістю. Ще кілька годин і переїзд через Скелисті гори скінчиться. Є надія, що ця трудна частина дороги скінчиться без всяких перешкод. Сніг перестав — стало холодно й сухо. Великі птиці, злякані паровиком, здіймались зграями з колії залізниці. Навкруги не було хижих звірів: ні ведмедів, ні вовків. То була зовсім гола пустеля.

Поснідавши тут-таки у вагоні, наші мандрівці знову засіли за свій безкрайний віст, коли враз почулись голосні свистки й потяг зупинився.

Паспарту поглянув у вікно, щоб довідатись, що трапилось, але станції ніякої не було.

Потяг стояв у чистім полі. Містріс Ауда й Фікс побоювались, аби містер Фогг не схотів піти подивитись на путь, що сталось, та джентльмен задоволився тим, що сказав Паспарту:

— Підіть, довідайтесь, що там таке?

Паспарту вистрибнув з вагона. Чоловік з сорок пасажирів зібралось вже на путі й між ними був полковник Проктор. Потяг спинився перед червоним гаслом, піднятим на семафорі, який свідчив, що дорога не вільна для проїзду. Машинист і кондуктор про щось жваво розмовляли з дозорцем, якого вислав назустріч начальник найближчої станції. До їх приєдналось де кілька пасажирів. Між ними був і полковник Проктор зі своєю звичайною голосною розмовою та рішучими рухами. Паспарту наблизившись почув, як дозорець казав: