Сторінка:Споминки Агапія Гончаренка (Павлик, 1894).djvu/32

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

тар Александр Ростовцев з казначеем Николаєм Греговичем вели діло, як знали. Шайтан приніс мари. Славянин адвокат George Fisher (Іванкович) війшов в товариство, його вибрали президентом і переименовали: „Русское и Панславянское Общество“.

В августі 1869 року прийіхав у Сан-Франціско из Вашингтона російський посланник Катакозі і из Петербурга епископ Іоанн; і порішили скасувати „во чтоби не стало“ це товариство, бо воно не під управою церкви русскоі в Сан-Франціско. Сентября 1, 1869 року, гроші нашого товариства взяли из банку на російську церків, посланник з епископом покликали на обід президента Іванковича (George Fisher) і явно скасували це товариство.

А члени, вірні джерелу, зосталися вірні братерству і помочі, і завше на сторожі — готови підмогу давати всякому втікшому из каторги на волю од чорного царя. Наше товариство зробилось потаєнне; бо ми зобачили, що шатана не спить, як всякий буде вхожий до нас, ми не будем міцні і поступові.

***

Мою россійську друкарню я заклав ноября 1867 року. Перше, що я друкував: „Russo-English Phrase Book“, для американських солдатів, ідучих в Аляску на станцію. І чимало ще друкував коммерчеського друку. Марта 1, 1808 року, я основав регулярне виданнє: половина по-англійськи Alaska Herald, і половина по-россійськи Свобода. Може людям буде чудно, що я основав Alaska Herald в Сан-Франціско, а не в Алясці. Я бачив, що вся