Сторінка:Стрільчук Гіпноза та навіяння і значіння їхнє для людини 1926.pdf/31

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

хорого я удався з пропозицією, що передам його гіпнотизерові Шкурупієві, і після того, коли засне, то йому буде зроблено відповідне навіяння з метою лікування. Треба сказати, що Шкурупій почав гіпнозу своїми способами, що їх ніде ніхто не описував. Не минуло й 5 хвилин, як хорий заснув і виконував усі навіяння. Це зайвий доказ того, що гіпнотизувати може кожна людина культурна, яка свідомо ставиться до цієї справи.

Основні передумови гіпнотизації — бажання та довір'я з боку об'єкту знатися на фізіології, психології та певній треніровці що до уміння спричинити умовний сонний рефлекс з боку гіпнотизера.


Мал. 2.
Проте найчастіше за науковими даними вживають таких способів: один — фіксація погляду, а другий, комбінований, — фіксація погляду зі словесним навіянням.

Щоб спричинити гіпнозу фіксацією погляду (Мал. 2) примушують об'єкта пильно дивитись на невелику блискучу річ, що її тримають на віддаленні 8–10 дюймів від лоба.


Погляди обох очей зосереджують на цій речі, й завдяки сильному сходженню зорові вісі сходяться вельми, чому стає напруженість, спочатку