Перейти до вмісту

Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. – Випуск 4 (2013).pdf/269

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

науковими і церковними закладами: богословської термінології та перекладів, економічних студій, історії церкви, літургійних наук, релігії та суспільства.

Літ.: Український католицький університет в Римі // Український історик, 1966, ч. 1–2; Український католицький університет св. Климента Папи. — Рим, 1975; http://rome.ucu.edu.ua/instytut-klementa-u-rуmi/istoriya/.

М.М. Варварцев

УКРАЇНСЬКИЙ КОМІТЕТ СЛАВІСТІВ — науковий орган, до складу якого входять провідні українські славісти. Координує розвиток слов'янознавства в Україні та сприяє розвитку творчих зв'язків вітчизняних славістів зі слов'янознавчими центрами зарубіжних країн. Створений 1957 як складова частина Радянського комітету славістів, а з 1991 — самостійна субструктура Міжнародного комітету славістів (МКС) — наукової організації, заснованої 1955 у Белграді з метою відновлення й розвитку міжнародних зв'язків у галузі славістики, а також продовження традицій І Міжнародного з'їзду славістів, що відбувся у Празі 1929. Із 1958 МКС, який нині об'єднує національні комітети славістів 35 країн світу, кожні 5 років проводить міжнародні з'їзди славістів на території слов'янських країн. Українські вчені-славісти беруть участь у цих з'їздах з 1958 у складі делегацій славістів СРСР, а з 1993 — окремими делегаціями. Зокрема, делегатами ІУ Міжнародного з'їзду славістів, що відбувся 1958 в Москві, були академіки АН УРСР Л. Булаховський і О. Білецький. 1983 в Києві за активної участі УКС відбувся ІХ Міжнародний з'їзд славістів, в якому взяли участь десятки українських учених — фахівців з мовознавства, літературознавства, історії. Українськими істориками до з'їзду був підготовлений збірник наукових праць «Украина во взаимосвязях славянских народов» (К., 1983). До Х Міжнародного з'їзду славістів, що відбувся у вересні 1988 в Софії, УКС були видані доповіді вітчизняних учених «Історія, культура, фольклор та етнографія слов'янських народів» (К., 1988), до ХІІ Міжнародного з'їзду славістів (Краків, 1998) — доповіді «Історія, джерелознавство, культурологія та етнологія слов'янських народів» (К., 1998), до ХІІІ Міжнародного з'їзду славістів (Любляна, 2003) — доповіді «Джерелознавство, історія та культурологія слов'янських народів» (К., 2003), а до ХІV Міжнародного з'їзду славістів (Охрид, 2008) 40 доповідей українських вчених було надруковано у спеціальному випуску (№ 2) наукового видання «Слов'янські обрії» (К., 2008), що став періодичним друкованим органом УКС. На ХV Міжнародному з'їзді славістів, що відбувся в серпні 2013 у Мінську, українські вчені представили близько 70 наукових доповідей з проблем