Сторінка:Жюль Верн. За 80 день кругом світа (Київ, 1919).pdf/144

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Ha носі „Танкадери“ стояла мала бронзова гармата. З неї стріляли під час туману. Гармату зарядили до дула, але в той час, як лоцман збірався підкласти ґніт до затравки, Філеас Фогг промовив:

— Приспустіть прапор!

Прапор спустили до половини щогли. Це було гаслом нещастя. Можна сподіватись, що пароплав, помітивши його, зверне на хвилину з своєї дороги, щоб допомогти малому суднові.

— Плі! — зкомандував містер Фогг.

І постріл далеко залунав по морю.

 

 
XXII.
 
Паспарту приходить до висновку, що й у країні антіподів добре мати гроші в кишені.

„Карнатик“ вирушив з Гон-Конгу 7-го листопаду в шість з половиною годин і йшов на всіх парах в напрямку Японії. На йому був повний груз всяких товарів та пасажирів. Тільки дві каюти на кермовій частині були вільні. То були каюти, залишені для містера Фогга й його товаришки в подорожі.

Ранком другого дня пасажири побачили на містку чоловіка з напід-божевільним виглядом, скудовченою головою, який хитався на ногах, звертаючи на себе увагу здивованної публіки. Він вийшов з другого класу й хитаючись, сів на лаву.

Цим пасажиром був це хто инший як Паспарту.

Ось як це сталось: по кількох хвилях після того, як Фікс вийшов з курильні, два льокаї підняли Паспарту, який вже міцно спав і вклали на канапу, де спали инші курці опію. Та