Сторінка:Жюль Верн. За 80 день кругом світа (Київ, 1919).pdf/152

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
 
XXIII.
 
Ніс у Паспарту незвичайно довшає.

Другого дня Паспарту прокинувся такий голодний, що йому аж живіт підтягло. Звісно, він міг продати свій годинник, але він швидче згодився б вмерти з голоду. Тепер йому довелось використувати той, хоч і не мелодійний, зате дужий голос, яким його обдарувала натура. Він знав кілька англійських та французьких пісень і вирішив ними де-що заробити. Японці певне люблять співи та музики, бо все у їх робиться під гру там-таму, цимбалів та тарабану. Вони мусіли оцінити талант европейського співаки.

Та, певне, ще було дуже рано починати концерт і чого доброго невчасно збуджені ділєтанти не нагородили-б співака монетами з відбитком мікадо.

Паспарту вирішив підождати кілька годин і заким він тинявся без діла, йому спало на думку, що він занадто добре одягнений для мандрівного артиста.

Він надумав проміняти свою одіж на якесь дрантя, що ліпше підходило б до його теперішнього стану. До того-ж така заміна може дати йому трохи грошей, яких вистарчить хоч на вгамування голоду.

Але мало прийти до такої постанови: треба було й виконати її.

Паспарту прийшлось довго шукати по місті, поки він знайшов нарешті того, що скуповує старі речі й виклав йому свою пропозицію. Европейська одіж подобалась крамареві й швидко Паспарту вийшов з його крамниці одягнений в стару японську одіж та старий злинялий від часу тюрбан. Крім того в кишені його побрязкувало кілька дрібних монет.