Сторінка:Жюль Верн. За 80 день кругом світа (Київ, 1919).pdf/234

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Фоггові, тоді як другою показував наказ про заарештування.

 

 
XXXIV.
 
Паспарту має випадок сказать дуже дотепний, але злий жарт.

Філеас Фогг сидів у вязниці. Його замкнули до поліцейського будинку Кустомгоуза на ліверпульській митниці. Тут мусів він переночувать, поки його переведуть до Лондону.

Під час арешту, Паспарту хтів кинутись на Фікса, але цього не дозволили полісмени. Містріс Ауда страшенно здивувалась і злякалась, нічогісенько не розуміючи. Паспарту розказав їй в чім справа. Містера Фогга, чесного, хороброго джентльмена, який визволив її від смерти, було заарештовано як злодія. Бідна жінка усею своєю істотою протестувала проти такої неправди. Вона обурювалась, вона гірко плакала, але бачила, що нічим не може допомогти своєму визволителеві.

Відносно Фікса треба зазначити, що він заарештував цього джентльмена через те, що цього вимагали його обов'язки. Розібратись, чи винуватий був той, чи ні — він не вмів; цю справу мав вирішить суд.

Але відразу страшна річ спала на думку Паспарту, що у всій цій сумній історії винен тільки він сам.

Справді, навіщо він з цим крився від містера Фогга? Коли-б містер Фогг зарання знав, що буде мати таку напасть, то напевне якось би попередив її. Запевнив-би Фікса в тому, що він не винен в крадіжці грошей з банку й довів би шпигові, що він помиляється. Нарешті, не став-би волочить за собою кругом світу на свій кошт цього