Сторінка:Подорож довкола землї в 80 днях.pdf/134

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Карнатік станув коло берега Йокогами зараз при валї і при цлових маґазинах посеред численних кораблїв усїх країв.

Паспарту не був цїлком одушевлений, коли вступив на сю так цїкаву землю синів сонця[1]. Єму не лишало ся нїчого иньшого, як поручити свою долю случаєви і пустити ся на ослїп улицями міста.

Спершу попав в чисто европейске місто, з низькими домами та верандами на гарних стовпах. Ся дїльниця займала своїми улицями, площами, доками, складами цїлий простір, почавши від кінчини „Мира“, аж до ріки. Тут як в Гонґ-Конґ або в Калькутї снувала ся товпа людий всїляких рас: Американцї, Анґлїйцї, Хинцї, Голяндцї, всї купцї готові все купувати і все продавати, а між котрими наш Француз був такий чужий, як колиб попав ся де між Готентотів полудневої Африки.

Паспарту мав вправдї один ратунок: т. є. представити ся францускому або анґлїйскому консулеви в Йокогамі, але єму не хотїло ся розповідати свою історию, так тїсно сполучену з істориєю пана Фоґа і длятого він рішив ся вичерпати насамперед всї можливі средства заки пішов би просити помочи консулїв.

Отже коли перебіг дїльницю европейску і не найшов нїякого занятя, війшов до дїльницї япаньскої та постановив собі в остаточнім случаю іти аж до Єддо.

Часть Йокогами, замешкана тубольцями, називає ся Бентен, після імени одної богинї моря, котру почитають на поблизьких островах. Там можна було бачити чу-

  1. Япанцї і Хинцї називають себе синами сонця, а свої держави небесними царствами.