Сторінка:Подорож довкола землї в 80 днях.pdf/95

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

пересьвідчити ся, чи подорож відбула ся дїйстно довкола землї, так як велїла проґрама.

— Очевидно, що так мусить бути! — повтаряв Француз, гордий на свою бистроумність. — Се шпігу  висланий за нами тамтими джентельменами! Се вже   годить ся! Пан Фоґ такий праведний, такий честни  єго слїдити аґентом! О! панове з реформи се вам т  не уйде!

Однако Паспарту, утїшений своїм відкритєм, пост новив собі нїчого не говорити панови, бо бояв ся,   він обурить ся таким недовірєм своїх противників. А  він рішив при першій лїпшій нагодї посьміяти ся   Фоґом, але так, щоби той не пізнав, що він гадає.

В середу дня 30. жовтня пополудни в'їхав Ранґ  в пролив Маляку, що дїлить півостров того само  імени від острова Суматри. Численні гористі і живопис  островцї заслонювали подорожним вид головного  строва.

На другий день рано о четвертій годинї ра  Ранґун, що приїхав дванацять годин скорше, задержав   в Сінґапур, щоби набрати сьвіжого угля.

Пилип Фоґ записав сей зиск в своїй книжо  і висїв сим разом з корабля на беріг в товаристві п  Ауди, котра хотїла переїхати ся троха повозом.

Фікс, підозріваючи кождий крок пана Фоґа,  ступав за ним незамітно, коли тимчасом Паспарту,  сьміяв ся з поступованя Фікса, пійшов як звичайно   своїми орудками.

Остров Сінґапур цїлком не виріжнює ся своїм  глядом. Єму не достає гір, що при кождім острові т  гарно видають ся. Помимо того єсть се пречудна с рона; цїлий остров виглядає як парк поперетинаний г ними дорогами. Красний повіз, запряжений новозеля -