Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. – Випуск 4 (2013).pdf/275

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Фонд став ініціатором створення в Україні центрів соціальної допомоги найбіднішим громадянам та людям похилого віку, започаткував Книгу пам'яті, щорічні «Вахти пам'яті — Вахти миру» до Дня Перемоги, розпочато всеукраїнську програму «Відродимо святині України». За його сприяння збудовано будинки милосердя в Києві та Одесі, облаштовано дитячі обласні лікарні та діагностичні центри в Донецьку і Житомирі.

Налагоджено громадські, культурні та гуманітарні контакти з партнерськими організаціями США, Італії, Швеції, Канади, Німеччини, Нідерландів, а також соціальне партнерство із зарубіжними організаціями.

Літ.: сайт Українського фонду миру 2005.11.08 // http://peacefund.com.ua/ua/; Благодійна акція на Київщині // Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива» 2008.05.20 http://mediafond.com.ua/show/none/74; Aльманах «Діловий імідж України. Здобутки. Досвід. Визнання» // Презентаційний розділ: Український фонд миру 2009.02.18 // http://www.bpart.kiev.ua/ukr/cat2007/representation/?i=47; Феофанія та Український фонд миру // Прес-служба ВБФ «Журналістська ініціатива» 2011.09.28 // http://mediafond.com.ua/show/none/380

І.С. Стрикун.

УКРАЇНСЬКО-ІТАЛІЙСЬКА ПОПЕРЕДНЯ УГОДА 1921. Підписана 26 грудня 1921 у Римі за дорученням УСРР головою Російської економічної делегації в Італії В.В. Воровським. У преамбулі зазначалося, що її метою є «відновлення зносин і торгівлі між обома країнами».

Сторони зобов'язувалися утримуватися від дій та ініціатив, ворожих одна одній, не запроваджувати і не підтримувати блокади, усунути всі перешкоди для торгівлі та судноплавства. Йшлося про відновлення поштовотелеграфного зв'язку, регулювання прав власності, в'їзду і виїзду. Обумовлювалося право призначати офіційних представників, акредитованих при уряді країни перебування «з метою полегшення виконання цієї угоди і захисту інтересів своїх співвітчизників». Угода набрала чинності від дня підписання і означала визнання де-факто УСРР з боку Італії. Нею передбачалось укладення протягом шести наступних місяців окремої угоди для регулювання економічних взаємин між договірними сторонами. 11 січня 1922 попередня угода була ратифікована Раднаркомом УСРР.

Літ.: Україна і зарубіжний світ. — К., 1970; СССР–Италия. страницы истории, 1917–1984. Документы и материалы. — М., 1985.

М.М. Варварцев.

УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКА ВІЙНА 1918–1919 — збройний конфлікт на території Галичини, що перетворився на широкомасштабні бойові дії між Західноукраїнською Народною Республікою та Польщею.