Сторінка:Формула Штайнмайера 1 страница.jpg

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Високошановному міністру закордонних справ Російської Федерації пану Сергієві Вікторовичу Лаврову, Москва

Високошановному міністру закордонних справ України пану Павлові Клімкіну, Київ

Берлін/Париж, 29 листопада 2015

Шановний Сергіє, шановний Павле!

Ми хотіли б висловитися щодо нещодавніх листів Сергія і нашого листа вам від 10 листопада, написаного за підсумками нашої конструктивної зустрічі в Берліні 6 листопада.

По-перше, ми хотіли б скористатися цією можливістю, щоб ще раз висловити нашу глибоку стурбованість поточною ситуацією вздовж лінії розмежування. Порушення режиму припинення вогню, які відбуваються, можуть призвести до подальшої ескалації та підірвати весь процес. Тому ми повторюємо наш заклик до всіх сторін виявляти максимальну стриманість і запобігти подальшій ескалації ситуації. На нашій останній зустрічі ми досягли повної згоди в тому, що припинення вогню необхідно суворо дотримуватися. Через що ми ще раз нагадуємо про нашу угоду про те, що сторони терміново виконують, до початку грудня, відведення важкого озброєння, погоджують умови розмінування та забезпечують повний доступ для моніторингу СММ відповідно до мандата СММ.

Як було погоджено в Берліні та викладено в нашому листі, сторони ставлять перед собою завдання погодити в межах політичної підгрупи механізм місцевих виборів і надати погоджений результат до нашої наступної зустрічі у грудні. Такі вибори стануть важливим кроком уперед для політичного процесу і для початку фінальної фази мінського процесу. Ми із занепокоєнням зазначаємо, однак, що відповідні позиції сторін далекі одна від одної. Ось чому ми рішуче підтримуємо ініціативу посла Мореля провести зустріч політичної підгрупи, щоб сторони домовилися про компромісний пакет.

Очевидно, що механізм виборів має бути прив'язаним до відповідних положень пакета заходів. По-перше, п. 12 визначає формат дискусій: питання, що стосуються місцевих