Пханмунджомська декларація за мир, процвітання і об'єднання Корейського півострова
Пханмунджомська декларація за мир, процвітання і об'єднання Корейського півострова 2018 |
|
У цей знаменний період історичної трансформації на Корейському півострові, що відображає стійке прагнення корейського народу до миру, процвітання і об'єднання, Президент Південної Кореї Мун Чже Ін і Голова Комісії у справах держави Корейської Народної Демократичної Республіки Кім Чен Ин 27 квітня 2018 року провели міжкорейську зустріч на вищому рівні в «Будинку миру» в Пханмунджомі.
Два лідери урочисто заявили перед 80 мільйонами корейців і всім світом, що на Корейському півострові більше не буде війни, і, таким чином, почалася нова ера миру.
Два лідера, що поділяють тверду прихильність швидкому відновленню пережитку довготривалого поділу і конфронтації в період Холодної війни, сміливо підходять до нової ери національного примирення, миру і процвітання, а також вдосконалення і розвитку міжкорейських відносин в більш активній манері, оголошеної на цьому історичному місці в Пханмунджомі наступним чином:
I. Південна і Північна Корея знову з'єднають кровні стосунки людей і висунуть майбутнє спільне процвітання і об'єднання на чолі з корейцями, сприяючи всебічному і новаторському просуванню в міжкорейських відносинах. Поліпшення і розвиток міжкорейських відносин — це переважне бажання всієї нації і термінове покликання часу, яке не можна стримувати далі.
ⓛ. Південна і Північна Корея підтвердили принцип визначення долі корейської нації самостійно і домовилися про створення переломного моменту для поліпшення міжкорейських відносин шляхом повного здійснення всіх існуючих угод і заяв, прийнятих між двома сторонами.
②. Південна і Північна Корея домовилися вести діалог і переговори в різних областях, у тому числі на високому рівні, і вживати активних заходів для здійснення угод, досягнутих на Зустрічі на вищому рівні.
③. Південна і Північна Корея домовилися створити спільне відділення зв'язків з представниками-резидентами обох сторін в регіоні Кесон, щоб сприяти проведенню тісних консультацій між владою, а також плавному обміну і співпраці між народами.
④. Південна і Північна Корея погодилися заохочувати більш активну співпрацю, обміни, візити та контакти на всіх рівнях, щоб омолодити почуття національного примирення і єдності. Між Півднем і Північчю обидві сторони заохочуватимуть атмосферу дружби і співробітництва, активно організовуючи різні спільні заходи в терміни, що мають особливе значення як для Південної, так і для Північної Кореї, такі як 15 червня, в яких будуть задіяні учасники з усіх рівнів, включаючи центральні та місцеві органи влади, парламенти, політичні партії і громадські організації. На міжнародному фронті обидві сторони продемонстрували свою колективну мудрість, таланти і солідарність, беручи участь в міжнародних спортивних заходах, таких як Азійські ігри 2018 року.
⑤. Південна і Північна Корея погодилися прагнути до швидкого вирішення гуманітарних питань, що виникли в результаті поділу нації, і скликати міжкорейську нараду Червоного Хреста для обговорення та вирішення різних питань, включаючи возз'єднання розлучених сімей. У цьому дусі Південна і Північна Корея погодилися продовжити програми возз'єднання для розлучених сімей з нагоди Дня національного визволення 15 серпня цього року.
⑥. Південна і Північна Корея погодилися активно реалізовувати проекти, раніше узгоджені в Декларації від 4 жовтня 2007 року, з метою сприяння збалансованому економічному зростанню і спільному процвітанню нації. В якості першого кроку сторони домовилися вжити практичних заходів з підключення та модернізації залізниць і доріг на східному транспортному коридорі, а також між Сеулом і Сінийджу для їх використання.
2. Південна і Північна Корея буде докладати спільні зусилля для пом'якшення гострої військової напруженості і практичної ліквідації загрози війни на Корейському півострові. Ослаблення військової напруженості і усунення небезпеки війни — дуже важливе завдання, безпосередньо пов'язане з долею корейського народу, а також життєво важливе завдання забезпечення їхнього мирного і стабільного життя.
ⓛ. Південна і Північна Корея погодилися повністю припинити всі ворожі дії один проти одного в кожній області, включаючи землю, повітря і море, які є джерелом військової напруженості і конфліктів. У цьому дусі обидві сторони погодилися перетворити демілітаризовану зону в мирну зону в повному розумінні, припинивши з 1 травня цього року всі ворожі дії і усунувши їх засоби, включаючи трансляцію через гучномовці та розповсюдження листівок, в районах уздовж Військової демаркаційної лінії.
②. Південна і Північна Корея домовилися розробити практичну схему, щоб перетворити райони навколо Північної розмежувальної лінії в Західному морі в морську мирну зону, щоб запобігти випадковим військовим зіткненням і гарантувати безпечну рибну ловлю.
③. Південна і Північна Корея погодилися прийняти різні військові заходи для забезпечення активного взаємного співробітництва, обміну, візитів і контактів. Сторони домовилися проводити часті зустрічі між військовими керманичами, в тому числі засідання міністрів оборони, щоб негайно обговорити і вирішити військові питання, що виникають між ними. У зв'язку з цим обидві сторони погодилися спочатку скликати військові переговори в званні генерала в травні.
3. Південна і Північна Корея будуть активно співпрацювати в справі встановлення постійного і міцного мирного режиму на Корейському півострові. Припинення нинішнього неприродного стану перемир'я і встановлення надійного мирного режиму на Корейському півострові — це історична місія, яку не можна відкладати далі.
ⓛ. Південна і Північна Корея підтвердили Угоду про ненапад, яка виключає застосування сили в будь-якій формі один проти одного і погодилося строго дотримуватися цієї Угоди.
②. Південна і Північна Корея домовилися здійснювати роззброєння поетапно, оскільки пом'якшується військова напруженість і досягається значний прогрес у зміцненні військової довіри.
③. Цього року, який ознаменував 65-ту річницю перемир'я, Південна і Північна Корея домовилися активно проводити тристоронні зустрічі за участю двох Корей і Сполучених Штатів або чотиристоронні зустрічі за участю двох Корей, Сполучених Штатів і Китаю з метою оголошення закінчення війни, перетворення перемир'я в мирний договір і встановлення постійного і міцного мирного режиму.
④. Південна і Північна Корея підтвердили спільну мету — через повний без'ядерний режим — денуклеаризація Корейського півострова. Південна і Північна Корея поділяють думку про те, що заходи, початі Північною Кореєю, мають дуже значимий і вирішальний характер для денуклеаризації Корейського півострова і погоджуються виконувати свої відповідні ролі та обов'язки в цьому відношенні. Південна і Північна Корея погодилися активно домагатися підтримки і співпраці міжнародного співтовариства в справі денуклеаризації Корейського півострова.
Обидва лідери погодилися на регулярних зустрічах і прямих телефонних переговорах проводити часті і відверті дискусії з питань, які життєво важливі для нації, зміцнювати взаємну довіру і спільно докладати зусиль для зміцнення позитивної динаміки в напрямку сталого розвитку міжкорейських відносин, а також миру, процвітання і об'єднання Корейського півострова.
У цьому контексті президент Мун Чже Ін погодився відвідати Пхеньян цієї осені.
27 квітня 2018 Підписано в Пханмунджомі
Мун Чже Ін
Президент
Південної Кореї
Кім Чен Ин
Голова Комісії з державних справ
Корейської Народно-Демократичної Республіки