Сторінка:Історія міст і сіл Української РСР. Луганська область.djvu/10

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Читач знайде в томі великий матеріал про кращих людей Луганщини—борців проти царизму, учасників революційних боїв і громадянської війни, героїв боротьби проти гітлерівської навали, передовиків і новаторів виробництва, представників радянської інтелігенції.

У книзі наводиться багатий довідковий матеріал про міста і села: місцерозташування, кількість населення, дані про економіку, культуру, народну освіту, охорону здоров’я, транспорт, історичні пам’ятки, археологічні знахідки тощо.

Нариси й довідки багато ілюстровані документальними фотографіями подій, портретами видатних людей, фотокопіями документів, історичними картами, репродукціями з творів мистецтва, кольоровими фотографіями, що відображають різні сторони життя Луганщини.

Том відкривається історико-економічним нарисом про ордена Леніна Луганську область, далі йде нарис про обласний центр — ордена Червоного Прапора місто Луганськ, потім в алфавітному порядку вміщено нариси про міста обласного підпорядкування та районні центри. Після них, відповідно до адміністративного поділу, розміщено нариси і довідки про міста районного підпорядкування, селища і села, центри селищних і сільських Рад.

Редакційна колегія тома висловлює глибоку подяку авторському колективу, партійним, комсомольським, радянським і громадським організаціям, промисловим підприємствам, колгоспам і радгоспам, музеям, архівам, бібліотекам, школам, інститутам, старим комуністам, ветеранам революції, громадянської та Вітчизняної воєн, ветеранам праці за їх величезну й копітку працю над створенням «Історії міст і сіл Луганської області».

РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ ТОМА