Сторінка:Д. Терешівський. Селянська духова сушарня (1914).djvu/18

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

повинні бути довжиною по 5¾ в., шириною по 3¾ вершка. Заслонка внизу, де вимітається сажа з димоходів, довжиною 4¾ в., шириною 3¼ в. Заслонка, де вимітається сажа з четвертого димохода, довжиною 3¼ в., шириною 1¾ вершка.

5. Труби.

Труби для ка́мор і для коміна робляться бляшані. Чим грубша бляха, тим довше труби будуть служити. Довжина всіх чотирьох труб для ка́мор повинна бути по 30 вершків, а грубина, як міряти впоперек (діаметр), для нижчих по 1¾ в., для верхніх по 2½ в. Труби із верхніх камор повинні виходити над дахом. Димова труба довжиною 3 аршини, грубиною (діаметръ) 3½ вершка. Над трубами повинні бути широкі дошки, щоб не забивало дощем.

6. Дверці для печі, піддувало, рушт.

Дверці для печі повинні бути герметичні, значить такі, що закручуються шрубою і не пропускають повітря, не дуже малі, а такі, щоб лехко було класти дрова чи инше паливо. — Піддувало не велике, щоб не займало лишнього місця, і також герметичне. — Рушт, се-б-то решітка, через яку падає попіл, може бути довжиною вершків 7—8, шириною вершків 6.

7. Дверцята для камор.

Всі дверцята двойчаті. Для першої камори вони повинні бути бляшані, на рамі із штабового заліза. Решта — дерев'яні, із соснової дошки грубиною ¾ дюйма. Завіси повинні, проходити через всю половинку дверцяти, і прикручувати їх треба шрубами, щоб дверцята від духу не попалились. Замикаються дверцята звичайними защіпками або засовками. Найкраще завчасу половинки тільки посклеювати і добре висушити, а остаточно пригнати вже тоді, як вимурується і висхне сушарня.