Сторінка:Д. Терешівський. Селянська духова сушарня (1914).djvu/27

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

чових колів цвяшками, а кінці поврізувати, щоб личкували з стовпчиками (рис. 10). — Ширина ями для сходів повинна бути 1 арш. Ступнів 4, кожний шириною 5 в., значить, довжина ями повинна мати 20 верш. Повбивавши стовпці і для сходів, як показано на рис. 9, поприбивати обрізки дерева в пригреблиці, при чім вони повинні починатись на піввершка нижче. останньої цеглини під піччю. В дірі для сходів оббивається тільки задня стінка вся; до бокових же стінок спочатку прибиваються в самім низу обрізки шириною вершків 2½—3, а решта потім, як буде замошено дно пригреблиці. Дно замощується так: вибрати землю так, щоб вона була на 1½ в. (на 1 цеглину) нижче від останньої цеглини під піччю, зважити до ватерпаса, вирівняти, добре вбити стовпцем і замостити на вапні доброю цеглою. Замошується, розуміється, до ватерпаса, і замощується


Рис. 10. Закріплення стовпчиків коло пригреблиці.

не тільки пригреблиця, але й діра для сходів. Як пригреблиця замощена, зрізують коли і зайві обрізки дерева, і роблять сходи.

12. Сходи.

Сходи робляться так: всю винину ями розділити на 5 однакових частей і цей поділ зазначити рисами на всіх чотирьох стовпчиках, до котрих прибиваються бокові обрізки дерева. Де проходять ці риси, то до такої вишини повинен бути ступінь. Потім пильно розділити бокові стінки, починаючи од пригреблиці до задньої стінки, на 4 части, поділ зазначити внизу, на тих вузьких дошках, а в міру того, як будуть прибиватись дошки вище, продовжувати ці лінії поділу вгору, пильнуючи, щоб вони йшли простопадно, до піона.