Сторінка:Журнал «Україна», 1924. – Кн. 1-2.djvu/6

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
Від Редакції.

Поновляючи видання наукового журнала українознавства, котрого потреба так сильно відчувається всіми кінцями України, спішимо яко мога скорше випустити в світ його першу книжку, щоб вона своєю появою дала імпульс науковій продукції і науковому єднанню робітників на ниві українознавства всіх частин нашої землі, як вістниця кращих і нормальнійших умов культурного життя і наукової праці, як запоручниця того, що ся праця не марнуватиметься, а йтиме безпосередньо в науковий і культурний обіг. Не затримуємо її доти, аж можна буде одержати праці наших старих і новоприєднаних співробітників з ріжних центрів України, з її західних земель і з-за кордону, аж виповняться і наладяться відділи хроніки українського наукового життя і под. Пускаємо те, що зібралось в нашім старім науковім осередку, в тім переконанню, що факт появи сеї книги потрібнійший ніж які небудь огляди, інформації і дописи з місць для оживлення і упляновання наукової роботи. В дальших книжках проґрама видання розгорнеться повнійше, а на початок і імпульс — сподіваємось — вистане і сього.

В першім відділі подаємо статті й замітки по історії соціяльній, культурній і політичній, археолоґії, мистецтву, мові, літературі, етноґрафії й краєзнавству України. При тім стараємось добирати теми загальнійшого інтересу, маючи на увазі вимоги ширших кругів нашого громадянства, а заразом — держатись рівня наукової, не популярно-наукової часописи, хоча й просимо авторів уважати на можливо-приступний і легкий спосіб викладу. Завдяки тому, що ся книжка, будучи подвійною, має трохи більший обсяг, маємо виїмкову змогу подати в ній доволі велику статтю про Коліївщину — з огляду на її особливу наукову вартість. Загалом же, ставлячи за правило не ділити статей, аби кожда книга становила окрему цілість, ми тільки часом зможемо давати більші студії. Пожадані розвідки невеликі. Між иншим — бажані попередні звідомлення про результати дослідів, які мають потім вийти в повнім викладі.

Другий відділ призначаємо для матеріялів з літературного та громадського життя XIX й початків XX століття: мемуарів, листувань, недрукованих літературних творів, цікавійших документів, з часів аж до останньої революції — всього того матеріялу, який ілюструє хочби й дрібнійшими рисами ті соціяльні, політичні й культурні умови останнього передреволюційного століття, що з історичною неминучістю сю революцію підготовляли. Редакція буде особливо вдячна за надсилання такого мате-