Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/110

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Природно-заповідний фонд Київської області



урочища складає 177 га. Об’єкт оголошено рішенням 16 сесії ХХІ скликання Київської обласної ради від 10.03.1994 р.

Урочище є системою боліт, вкритою дубово-грабовим лісом з багатою флорою і фауною.

Джерело: Положення про Заповідне урочище місцевого значення «Таліжинецький ліс».

160. Заповідне урочище місцевого значення «Турчино»

Об’єкт знаходиться в межах Медведицького лісництва ДП «Богуславське лісове господарство» – кв. 5, 6, 7, 8, 9, 10 (всі виділи), на території Бранепільської сільської ради Богуславського району та займає площу 327 га. Об’єкт створений рішенням виконокому Київського області ради народних депутатів № 574 від 19.08.1968 р.

Насадження урочища цінні своїми віковими деревами (110—410 років) таких порід: дуб, модрина, ялина.

Джерело: Положення про Заповідне урочище місцевого значення «Турчино».

161. Заповідне урочище місцевого значення «Пужа»

Урочище розташовується в межах Плахтянського лісництва ДП «Київське лісове господарство», – кв. 1 вид. 1.1, 7, 8, 9, 9.1, 14 на території Плахтянської сільської ради Бородянського району. Площа урочища становить 10 га. Об’єкт оголошено рішенням чотирнадцятої сесії Київської обласної ради ХХІІІ скликання від 23.11.2000 р. № 249-14-ХХІІІ.

Територія є долиною невеликого струмка водозбору річки Здвиж. Характерною особливістю ділянки є наявність джерел, які давно привертають увагу своєю питною водою. В урочищі різноманітний рослинний покрив. Вздовж водотоку та по неширокому, місцями заболоченому, днищу утворились гідрофільні угруповання, переважно з трав’янистою рослинністю. У верхів’ях струмка на підвищеннях рельєфу розміщуються різноманітні угруповання соснових лісів, які є характерними для цього регіону. Нижче у рельєфі в 200—300 м від верхів’я струмка на більш вирівняній ділянці розміщується дубово-грабовий ліс з розрідженим ярусом дуба і більш густим грабом. Найбільші площі в урочищі займає лісова рослинність, серед якої переважають угруповання соснових лісів. Це середньовікові соснові насадження. Характерною особливістю цих ценозів є наявність дуба у другому ярусі, а ближче до струмка поодиноко зустрічається липа. В ярусі підліску зустрічається ліщина,

108