Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/128

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Природно-заповідний фонд Київської області



Ново-Оскольська. Територія проектованого заказника розділяється дорогою на два кластери загальною площею 14,81 га. Об’єкт розміщений на землях запасу Ірпінської міської ради. Він був створений рішенням 35 сесії Київської обласної ради V скликання від 21.10.2010 р. № 866-35-V.

У центрі однієї із ділянок знаходиться джерело чистої води «Криничка», яке разом із лісовим масивом має велике природоохоронне, рекреаційне, естетичне та релігійне значення. Вода в криниці холодна, не має сторонніх присмаків та запахів, відповідає вимогам норм діючих стандартів за органолептичними, санітарнохімічними та мікробіологічними показниками, не містить пестицидів та важких металів. Води стоку джерела утворюють невелику водойму, яка в посушливу пору року забезпечує водою невелику ділянку лісу, а також є місцем водопою багатьох видів птахів і місцем існування деяких цінних для науки видів водних тварин та рослин. Ліс утворюють такі цінні породи дерев, як граб, вільха, бук, з домішками дуба та сосни. Підріст граба щільний і зімкнений. Ділянка об’єкта і осередком збереження біорізноманіття у межах міста. Серед тварин поширені крук (охороняється Бернською конвенцією, 3 категорія), кумка звичайна (охороняється Бернською конвенцією, 2 категорія). Крім того, територія має дуплисті дерева, що є місцем існування кажанів (вухань бурий, нічниці водяна, ставкова та велика), що охороняються Бернською конвенцією (2 категорія), Боннською конвенцією (2 категорія) та Червоною книгою України.

Джерело: Наукове обгрунтування створення гідрологічного заказника місцевого значення «Криничка». Укладачі: Подобайло А. В., Остапченко Л. І., Борейко В. Є.

189. Орнітологічний заказник місцевого значення «Стайківські обрії»

Заказник «Стайківські обрії» площею 212,0 га розташовується в Кагарлицькому районі, в адміністративних межах Стайківської сільської ради. Об’єкт був створений рішенням 35 сесії Київської обласної ради V скликання від 21.10.2010 р. № 866-35-V.

Острівна територія заказника складається з заплавних островів Канівського водосховища та прилеглої до них акваторії. Острови сформовано алювіальними відкладеннями: переважно замуленими пісками. Ландшафт заплавний, лучно-болотяний. Територія островів значною мірою затоплюється під час весняних паводків та не має господарського використання. Добре розвиненою є прибережна

126