Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/181

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Проектовані території та об’єкти ПЗФ Київщини



в цілому та на Київщині зокрема. Це такі види, як кобилочка солов’їна, кобилочка річкова, синьошийка та очеретянка ставкова. Окрім цього, в урочищі трапляються в помітній кількості лиска, курочка водяна, лунь очеретяний, вівсянка очеретяна. Нечисленні бугай та бугайчик – характерні мешканці очеретяних заростей, – а також попелюх та крижень. Із інших тварин (за даними єгерської служби) зрідка трапляються видра річкова – звір, занесений до Червоної книги України.

Джерело: Наукове обґрунтування створення орнітологічного заказника місцевого значення «Попова левада» Укладачі: Андрієнко Т. Л., Онищенко В. А.

83. Ботанічний заказник місцевого значення «Ліс біля села Потоки»

Територія проектованого заказника знаходиться біля с. Потоки у Таращанському районі, в межах кв. 58 Улашівського лісництва ДП «Богуславське лісове господарство». Орієнтовна площа об’єкта становить 50 га.

Проектований заказник є частиною залісненої балки, в якій переважає грабовий ліс. Як домішка у деревостані тут також відмічені черешня, береза, клен польовий, ясен. У трав’янистому покриві влітку переважає зірочник лісовий. Тут зростають такі типові види широколистяних лісів, як просянка розлога, копитняк європейський, медунка темна, переліска багаторічна, жовтець кашубський та ін. У весняний період, коли в лісі домінує синузія ефемероїдів, в густому травостої переважає ряст ущільнений. Наявні популяцій видів рослин, які занесені до Червоної книги України, – це підсніжних білосніжний, та цибуля ведмежа. Смуга з підсніжниками знаходиться на схилі балки до дна з ухилом 20—25°. У південній частині Київщини, у тому числі й в Таращанському районі, цей вид знаходиться на східній межі свого ареалу. Підсніжник білосніжний трапляється окремими куртинами по всій ділянці, квітує, плодоносить. Цибуля ведмежа зростає плямами на протилежному схилі балки в ясенево-грабовому лісі із окремими старими черешнями. Із весняних ефемероїдів тут зростають також проліска дволиста, анемона жовтецева та гусяча цибулька жовта. На ділянці виявлено також два види папоротей – щитник чоловічий та пухирник ламкий.

Джерело: Наукове обґрунтування створення ботанічного заказника місцевого значення «Ліс біля с. Потоки». Укладачі: Андрієнко Т. Л., Онищенко В. А.

 

179