Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/41

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Існуючі території та об’єкти ПЗФ Київщини



Лісова рослинність, основні площі якої знаходяться в Чернинському лісництві, характеризується наявністю флористично багатих листяних лісів. Деревостан утворюють дуб звичайний, граб звичайний, ясен звичайний, клен гостролистий, липа серцелиста з домішкою берези повислої та осики. У травостої переважають неморальні види: осока волосиста, осока пальчаста, копитняк європейський, просянка розлога, фіалка дивна, яглиця звичайна. Також тут виявлені коручка чемерниковидна, цибуля ведмежа, зозулині черевички справжні – види, занесені до Червоної книги України. Для останнього виду – це єдине відоме на Київщині сучасне місцезнаходження цього рідкісного виду.

Джерело: 1) Мережа територій та об’єктів природно-заповідного фонду області станом на 1 січня 1998 р. Державне управління екологічної безпеки в Київській області. – Київ, 1998.; 2) Фіторізноманіття Українського Полісся та його охорона / Під заг. ред. Т. Л. Андрієнко. – Київ, Фітосоціоцентр, 2006.

2. Ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Калитянська дача»

Знаходиться в Броварському районі в межах Калитянської та Заворицької сільських рад та займає площу 1162 га. Займає кв. 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 Семиполківського лісництва ДП «Київське лісове господарство». Об’єкт був створений згідно з Указом Президента України від 20.08.1996 р. № 715/96.

Основну площу заказника займає лісова рослинність. Переважають листяні ліси з дубом звичайним, ясеном звичайним та липою серцелистою. Значні домішки в деревостані складає клен гостролистий, поодиноко в масиві висаджений бархат амурський. У трав’яному покриві переважають яглиця звичайна, зірочник ланцетолистий та осока волосиста. Тут також зростають зозулині сльози яйцевидні та коручка чемерниковидна – види, занесені до Червоної книги України.

Болота, які розміщуються у долиноподібних зниженнях, обводнені, належать до евтрофного типу. На території заказника представлені осокові болота з осокою омською, осокою гостровидною, високотравні з переважанням очерету звичайного та рогозу широколистого, досить поширені чагарникові болота з вербою попелястою. Невеликими ділянками трапляються лісові болота, представлені чорновільшанниками з теліптерисом болотним.

 

39