Сторінка:Український штукар. 212 гарних штук до забави. Нью-Джерсі (1918).djvu/33

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

ша або ширша карта. Тодї питає ся кождого з присутних, чи жадає короля чи даму і дає ся йому після бажаня купку з довшою чи ширшою карткою.

9. Заміняні аси.

Бере ся червінний ас і прилїпляє ся одробиною мила на його знаку око аса винноного. Так само бере ся ас винний і прилїпляє ся на його знаку око аса червінного. Показує ся тодї ас винний і кладе ся його під стопу котрої особи, при чім однак стирає ся зручно з него прилїплене око. Опісля показує ся ас червінний і кладе ся під другу стопу тої особи, стираючи так само з него прилїплене око. Зробивши потім кілька „гокус-покус”, питає ся особи, чи знає ще, під котрою ногою ас червінний, а під котрою ас винний лежить, опісля каже карти кому иншому підносити, а товариство з зачудованєм запримітить, що карти під ногами змінили своє місце.

10. Карти заміняні.

Карти, які хоче ся позірно замінити, треба мати подвійні. Єсли напр. дама червінна і хлопець червінний мають змінити свої місця, то треба мати обі карти подвійні. Дальше здирає ся верхну половину карт і злїплює ся даму і хлопця противними сторонами то є задними так зі собою, що на одній сторонї кождої карти дама а на другій буде видний хлопець. Тепер кладе ся два капелюхи на двох